Scroll to top
© 2021, Theofeel

Dlaczego Theofeel?

– to nawiązanie do Teofila, który jest adresatem opowieści św. Łukasza w jego Ewangelii i Dziejach Apostolskich (a chcemy opowiadać o Jezusie; słowem, obrazem i filmem pisać Ewangelię dla współczesnego świata)

– imię Teofil znaczy „miły Bogu” (a czy pod nazwą „prawdziwi” czy jako „mili Bogu” chcemy się Jemu podobać w tym, co robimy)

– zmieniamy „fil” na „feel” nawiązując do angielskiego słowa „czuć”, bo mniej teologiczną dysputą, a raczej oddziaływaniem na zmysły chcemy inspirować do spotkania z Jezusem

– oczywiście „Theo” pochodzi od słowa „Bóg” (gr. theós; stąd TEOlogia, aTEIsta, itp.)

Kto za tym stoi?

Jesteśmy po prostu wierzącymi katolikami, którzy chcą kreatywnie opowiadać o Bogu, tym, którzy są wierzący, tym, którzy są poszukujący i tym, którzy są bardzo krytyczni wobec chrześcijaństwa.

Opiekunem duchowym jest o. Piotr Kropisz, jezuita.

Nie boimy się wyzwań i trudnych pytań. Jesteśmy dumni z naszej chrześcijańskiej tożsamości, a zarazem wierzymy, że Bóg jest Ojcem każdego człowieka, tego, który w Niego wierzy i tego, który nie uznaje Jego istnienia, stąd ta strona skierowana do wszystkich, którzy bez uprzedzeń chcą zadawać sobie ważne pytania. Niekiedy nie ma na nie jednej, prostej odpowiedzi.

Jeśli trafiasz tu przypadkowo i chciałbyś do nas dołączyć…

jesteś zaproszony/a do włączenia się w budowanie strony www/profilu na Facebook. Każdy kto ma szczere pragnienie szukania Prawdy, inspiruje się Biblią, ma pomysły i odrobinę czasu, może być twórcą w naszym projekcie.

Poszukujemy stałych współpracowników oraz osoby, które jednorazowo chcą podzielić się swoimi pomysłami (na teraz bardzo potrzebne osoby ze zdolnościami graficznymi, fotografowie i osoby, które będą twórcami krótkich tekstów ewangelizacyjnych do grafik – z jakiegokolwiek miejsca świata oraz osoby, które mogłyby włączyć się w tworzenie filmów – z okolic Warszawy, bo chcemy zrobić coś razem).