Scroll to top
© 2021, Theofeel

Wycisz się, uspokój, czeka Cię spotkanie z Bogiem, Twoim Stwórcą i Panem, ale jednocześnie Przyjacielem i Towarzyszem życia. Postaraj się, aby wokół Ciebie panowała cisza. Skup swoją uwagę, swoje myśli na Jezusie. Odrzuć wszystko to, co przeszkadza Ci w nawiązaniu relacji z Bogiem. Nie zapominaj, że to bardzo prywatny czas – jest Jezus i jesteś Ty, nie zagaduj Boga, raczej nastaw się na słuchanie. Bóg pragnie do Ciebie mówić.

Proś Ducha Świętego o prowadzenie w czasie tej modlitwy, o konkretne owoce tej modlitwy.

OBRAZ: Wyobraź sobie, że wpatrujesz się w postać Jezusa, np. Jezusa Miłosiernego. Jezus patrzy na Ciebie, patrzy z miłością i zatroskaniem. Popatrz na Niego – na żywego Boga, który Cię kocha i pragnie dla Ciebie wszystkiego, co najlepsze.

PROŚBA: W tej modlitwie proś szczególnie o zaufanie Bogu, o wiarę w to, że Bóg chce dla Ciebie jak najlepiej i potrafi wyprowadzić dobro nawet z tego, co po ludzku trudne i pozbawione nadziei.

  1. „Dostąpiwszy więc usprawiedliwienia przez wiarę, zachowajmy pokój z Bogiem przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, dzięki któremu uzyskaliśmy przez wiarę dostęp do tej łaski, w której trwamy i chlubimy się nadzieją chwały Bożej.”

    Czy patrzysz na swoje życie tak po Bożemu? Może brzmi to staroświecko, ale czy żyjesz w pełni tym co jest tu i teraz, czy pomimo niedogodności i trudności, tego że nie wszystko dzieje się po Twojej myśli potrafisz zaufać Bogu – Jedynemu i Wszechmogącemu? Czy masz wiarę? Czy powierzasz swoje sprawy, trudności dnia codziennego Bogu? Czy wierzysz, ze Bóg zajmuje się wszystkim, nawet tym abyś rano zdążył/a na autobus jeśli akurat masz z tym problem. Czy On jest towarzyszem Twojego życia? Bo jeśli tak jest, to na wiele spraw potrafisz spojrzeć inaczej, często inaczej niż wszyscy, z pokojem w sercu, z nadzieją, a po ludzku z dystansem. Jeśli tak jest to wiesz, że Bóg wieloma sprawami w Twoim życiu pokieruje. Będzie Cię prowadził do Siebie, zmieniał, naprawiał błędy i leczył rany. Zaufaj zatem Bogu dziś, teraz na tej modlitwie.

  2. „Ale nie tylko to, lecz chlubimy się także z ucisków, wiedząc, że ucisk wyrabia wytrwałość, a wytrwałość – wypróbowaną cnotę, wypróbowana cnota zaś – nadzieję.”

    „Co nas nie zabije, to nas wzmocni”. Tak jest, że z Bogiem nic nie jest w stanie Cię zabić. Nie lubimy ucisku, trudności i niepowodzeń, nikt nie lubi. Ale spójrz Bóg patrzy na ucisk inaczej: „ucisk wyrabia wytrwałość”. Dla Boga ucisk nie jest straszny. Bóg przemienia ucisk w wytrwałość, hart ducha i wiary. Ucisk kojarzy nam się z upadkiem, ale ucisk z Bogiem nigdy nie kończy się klęską, upadkiem, bo Bóg jest zwycięzcą. Ucisk z Bogiem może się jedynie zakończyć wytrwałością, która w nas zagości i nadzieją. Nadzieją, która jest ukojeniem, nadzieją, która przynosi radość, miłość i pokój. Czy potrafisz spojrzeć na trudność, niepowodzenie jak na coś, co może przynieść nowe możliwości, zmianę, czasami potrzebną, konieczną? Czy powierzasz, oddajesz swoje trudności Jezusowi? Nie rozumiem Panie, ale niech będzie tak jak Ty chcesz, Twoja wola niech się spełni, bo to Ty jesteś życiem i miłością i Ty wiesz co jest dla mnie najlepsze.

  3. „A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany.”

    Słyszymy, że Duch Święty „został nam dany”. Bóg nie zostawił nas na pastwę losu. Duch Święty nie jest dla wybrańców, On jest dla każdego z nas, dla Ciebie i dla mnie. Czy modlisz się o dary Ducha Świętego? Czy prosisz Ducha Świętego o dary, w szczególności rozumu, mądrości? Czy przed trudną rozmową zwracasz się do Ducha Świętego o pomoc, o to, aby był przy Tobie, mówił za Ciebie, kierował Twoją mową? Czy wybierasz w życiu mądrość, Bożą mądrość?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj jeszcze raz z Jezusem o tym, co jest w Twoim sercu – dziękuj, przepraszaj, proś.

Na koniec odmów modlitwę „Chwała Ojcu”

+

Related posts