Scroll to top
© 2021, Theofeel

Wycisz się, uspokój, odstaw na bok wszystkie myśli, sprawy, a może i problemy dnia codziennego. To jest czas tylko dla Jezusa i dla Ciebie. Czas bardzo ważny, czas święty. Nie pozwól, aby cokolwiek czy ktokolwiek przeszkadzał Ci w modlitwie, w czasie kiedy przychodzisz do swojego Stwórcy. Tu i teraz możesz się zregenerować, odzyskać siły, nabrać dystansu, na nowo uświadomić sobie, co jest tak naprawdę ważne. Zadbaj o ciszę wokół.

OBRAZ: Wyobraź sobie, że jesteś jednym z uczniów, do których Jezus mówi, wyjaśnia, zapowiada pisma. Jaka jest Twoja reakcja? Mówi do Ciebie sam Mesjasz, poniekąd cię powołuje do tego abyś był Jego uczniem. Czy przyjmujesz tą wiadomość z radością, zapałem, nadzieją na nowe, lepsze życie, czy może czujesz strach, lęk? Jesteś gotowy na zmiany?

PROŚBA: Proś Ducha Świętego o prowadzenie w tej modlitwie, przede wszystkim o dar zawierzenia i zaufania Bogu.

  1. „Jezus powiedział do swoich uczniów: Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie, w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy.”

    Zastanów się teraz na czym skupiasz się w swojej wierze. Na cierpieniu, czy zmartwychwstaniu? Jezus cierpiał, to prawda. Zapewne dla Boga było to trudne, nawet bardzo trudne. Bóg zwycięża w każdym wymiarze, zwycięża nawet nad cierpieniem. Cierpienie kończy się radością, zwycięstwem Zmartwychwstania. Cierpienie kończy się życiem. Chrześcijaństwo to zwycięstwo, zwycięstwo w Jezusie Chrystusie. Mesjasz jest zwycięzcą. Czy dostrzegasz tą prawdę na co dzień? Bóg jest życiem, jest wszystkim, początkiem i końcem, wszystko zależy od Boga. Nie ma rzeczy, problemu, sprawy, której Bóg nie byłby w stanie rozwiązać. Zastanów się teraz czy nie ranisz Boga brakiem wiary, wątpliwościami? Czy ufasz i wierzysz, ze Bóg jest jedynym gwarantem Twojego życia w pełni, człowieczeństwa, miłości i dobra, życia wiecznego. Czy pozwalasz, aby Bóg Cię zmieniał? Aby wkraczał w Twoje życie według swojego uznania. Oddajesz Bogu swoje sprawy? Mówisz, Ty Panie decyduj? Niech Twoja wola się stanie i nawet jeśli sprawy nie układają się po Twojej myśli ufasz, że decyzja wszechmocnego Boga jest niepodważalna, bezdyskusyjna i najlepsza dla Ciebie, może wydaje Ci się, że nie dziś, ale w perspektywie czasu zawsze. Nie próbuj po swojemu, nie wtrącaj się, zaufaj Bogu żyjąc z poszanowaniem Jego nauki. „W imię Jego głoszone będzie nawrócenie (…)” Zastanawiałeś się kiedyś jak ważna jest Twoja wewnętrzna postawa. Twoje zniechęcenie jest jak trucizna. To Ty w środku swojego serca musisz powiedzieć nie, nie chcę patrzeć na grzech mój, innych ludzi, mniej lub bardziej ci bliskich, pragnę zmiany tej rzeczywistości, tego chaosu, marazmu bo chcę dobra, harmonii i Twojej obecności Jezu w tym miejscu i w tym czasie.

  2. „Wy jesteście świadkami tego. Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie uzbrojeni mocą z wysoka. Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce błogosławił ich.”

    Bóg daje moc. Słyszymy dzisiaj w Ewangelii, że Bóg uzbraja swoje dzieci „mocą z wysoka”. Słyszymy również, że Jezus każe pozostać uczniom w mieście dopóki nie otrzymają” mocy z wysoka”. Bo bez ‘mocy z wysoka” uczniowie nie będą w stanie nic zrobić. Jezus to wiedział i dlatego kazał uczniom pozostać w mieście. Tylko moc Ducha Świętego może uzdatnić cię do działania. Czy prosisz Ducha Świętego o pomoc, wsparcie, czy modlisz się o dary Ducha Świętego? Jesteśmy ludźmi, istotami ukochanymi przez najwyższego Stwórcę, ale tylko ludźmi, silnymi i mocnymi z Bogiem, słabymi bez Boga. Na czym Ci zależy w życiu, jakie są Twoje cele? Chcesz, aby dobro rozlewało się wokół Ciebie, pragniesz życia w radości i miłości, pragniesz dostrzegać piękno otaczającego cię świata, chcesz doświadczyć wewnętrznego pokoju? Może to brzmi jak reklama, ale to nie jest reklama, bo reklamy często kłamią, a to czysta prawda, po prostu nie ma innego wyjścia – idź do Jezusa, wołaj do Boga, módl się do Duch Świętego.

  3. „A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba. Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jerozolimy, gdzie stale przebywali w świątyni, wielbiąc i błogosławiąc Boga.”

    Śmiem twierdzić, że nie ma w życiu piękniejszego doświadczenia od doświadczenia miłości Boga. To nie znaczy, że nie będzie w życiu problemów, bo będą i trudne chwile też, ale wtedy jest inaczej, zawsze kiedy człowiek czuje pokój w sercu, pokój Boży jest inaczej. Wichury bywają, ale one są na zewnątrz – zaczynają się i kończą, ale z Bogiem te wichury mają zupełnie innym wymiar, znacznie mniejszy, bo jest przy Tobie Bóg. Jezus narodził się, żył z nami, dał się ukrzyżować, zmartwychwstał i wstąpił do nieba. Bóg odkrył przed nami prawdę, sens naszej egzystencji – przeznaczenie do życia wiecznego. Pokazał jak bardzo On jest naszym Ojcem, a my Jego dziećmi, jak bardzo Jesteśmy ze sobą powiązani. Jak bardzo Bogu na nas zależy. Zobacz uczniowie „stale przebywali w świątyni wielbiąc i błogosławiąc Boga” A Ty, jak często przebywasz w kościele? Jak często odwiedzasz Swojego Ojca w Niebie? Jak wygląda wasza relacja? Twój ojciec w Niebie jest dobry, jest pełny miłości, bardzo Cię kocha, nie może patrzeć jak robisz sobie krzywdę. Za każdym razem kiedy się odwracasz od swojego Stwórcy robisz sobie krzywdę. A teraz odpowiedź sobie na pytanie czy potrafisz kochać siebie tak bardzo jak kocha cię Bóg? Czy potrafisz kochać innych tak, jak kocha nas Bóg. To jest właśnie dojrzała miłość. Czy pragniesz uczyć się dojrzałej miłości? Nauczyciel jest tylko jeden – jest nim Jezus.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj jeszcze raz z Jezusem o tym co jest w Twoim sercu, proś dziękuj, przepraszaj.

Na koniec odmów modlitwę „Ojcze nasz”

+

Related posts