Scroll to top
© 2021, Theofeel

Do niedawna nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak wielu ludzi, którzy kiedyś odeszli od Kościoła i wiedli grzeszne życie, ma tak wielkie poczucie winy, że boi się wrócić do wspólnoty. Muszę przyznać, że trochę się z tym ostatnio zderzam, ku mojemu przerażeniu, więc chciałabym skierować, do wszystkich orbitujących wokół Kościoła kilka słów od siebie.

Kochani bracia i siostry!

Wasze miejsce w Kościele nigdy nie zostało zajęte przez kogoś innego i nigdy zajęte nie zostanie. To miejsce jest puste i czeka na Wasz powrót. Niezależnie od tego, jak bardzo w życiu nabroiliście, Jezus pragnie, abyście do Niego przyszli. Drzwi do Kościoła są zawsze otwarte, konfesjonał również. I niezależnie od tego czy rozgrzeszenie dostaniecie, czy ze względu na życiową sytuację, po prostu go dostać nie możecie, to zawsze będziecie częścią Kościoła! Nie możesz przyjąć Komunii Świętej? Przyjmij Komunię Duchową i błogosławieństwo! Wspólnota ma dla Was rozwiązania i chce być z Wami. Nie samobiczujcie się, Jezus pomoże Wam zmartwychwstać. Na osoby, które mają problemy z sumieniem skrupulatnym, czyli nadwrażliwym, w Kościele czekają wspaniali przewodnicy duchowi. Bądźmy wspólnotą i podejmijmy tę piękną drogę razem. Nie lękajcie się. Jest tak wiele sposobów i form rozwoju duchowego i modlitwy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Chciałbyś się cieszyć Jezusem, uwielbiać Go, śpiewać ze szczęścia, a jednocześnie doświadczać żywej obecności Ducha Świętego? Idź na Odnowę w Duchu Świętym!

Wolisz modlitwę w ciszy i skupieniu? Pan Jezus czeka w Najświętszym Sakramencie, podczas Adoracji w milczeniu.

Chciałbyś doświadczyć Liturgii Łacińskiej? Zapraszam na Mszę Trydencką.

Chcesz medytować Pismo Święte? Ćwiczenia duchowne świętego Ignacego z Loyoli, odbywane w jednym z wielu jezuickich domów rekolekcyjnych Cię w tym poprowadzą.

Chciałbyś poznać od podstaw sens Chrześcijaństwa i odkryć, co to znaczy osobista relacja z Bogiem? Rekolekcje Nowe Życie prowadzone przez Szkołę Nowej Ewangelizacji są na pewno dla Ciebie.

A może chcesz pogłębić relację z Maryją? Rekolekcje u ojców Montfortianów już na Ciebie czekają.

Mogłabym wyliczać dalej, gdyż Kościół Katolicki jest bardzo bogaty w wiele form modlitwy i możliwości pogłębiania relacji z Bogiem, jednak najlepiej będzie, jak zaczniesz odkrywać sam. Niech poprowadzi Cię Duch Święty. Kościół ma tak wiele do zaoferowania, szkoda, gdyby Cię z nami nie było!

Marta Knihinicka

Related posts