Scroll to top
© 2021, Theofeel

Oddaj czas Bogu. Uświadom sobie Jego obecność. Proś Ducha Świętego o łaskę skupienia. Niech wszystkie Twoje decyzje zamiary i czyny będą na większą chwałę Boga. 

OBRAZ: Wyobraź sobie ostatnie spotkanie Jezusa z uczniami przed wniebowstąpieniem. Spójrz na ich twarze i rysujące się na nich uczucia. Umieść siebie w tej scenie jeśli potrafisz. 

PROŚBA: Proś o owoc tej modlitwy: o łaskę pójścia za pragnieniem Mistrza, żeby w swoim świecie głosić wszystkim Ewangelię. 

  1. Idźcie na cały świat
    Jezus przed swoim wniebowstąpieniem zostawia apostołom ostatnie polecenia. Prosi, żeby szli i głosili Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Zobacz to, że te słowa Jezusa nie dotyczą tylko apostołów, ale także Ciebie. Czy odbierasz to jako swoje zadanie? Masz taką świadomość, czy może uciekasz od tego? Przypatrz się jak to wygląda u Ciebie.

  2. Oni rozeszli się i przepowiadali
    Zatrzymaj się na postawie apostołów. Gdy Jezus poszedł do Ojca, oni po prostu spełnili Jego polecenie. Rozeszli się i głosili Ewangelię. Bez narzekania, komentowania, zastanawiania się. Tak zwyczajnie. Już wiesz, że to jest też Twoje zadanie, głoszenie Ewangelii. Jak się z tym czujesz? Czy idziesz chętnie, a może masz opory? Co Cię hamuje? Stań w prawdzie, proś Jezusa, żebyś umiał poznać co się kryje w Twoim sercu. Dziękuj mu, jeśli umiesz współpracować z Jego łaską. 

  3. Pan współdziałał z nimi
    Jezus dając apostołom to polecenie, obiecał, że będą się działy cuda, gdy oni będą głosili Dobrą Nowinę. Dowiadujemy się z dzisiejszego fragmentu, że Jezus tak czynił. Warto było mu zaufać, bo nie zawiódł. Słowa apostołów potwierdzał różnymi znakami, nie zostawił ich samych. I znowu, to dotyczy także Ciebie. Czy wierzysz Jezusowi?

Na koniec modlitwy powierz Jezusowi jak przyjacielowi Twoje myśli, uczucia, pragnienia, czy lęki. Przed nim nie musisz nic udawać, On chce Cię wysłuchać. 

Ojcze Nasz…

+

Related posts