Scroll to top
© 2021, Theofeel

Zatrzymaj się. Usiądź z Jezusem. To jest Wasz czas. Proś Ducha Świętego o prowadzenie w tej modlitwie, aby otwierał Twoje serce na Jego działanie, oddaj ten czas Bogu. Daj się poprowadzić.

OBRAZ: Wyobraź sobie Jezusa i siebie jak siedzicie razem i rozmawiacie. Rozmawiacie o wszystkim. On słucha Ciebie uważnie i patrzy na Ciebie z największą miłością.

PROŚBA: Proś Jezusa o otwarcie serca na Jego miłość.

  1. „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości Mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca Mego i trwam w Jego miłości To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.”

    Jezus Ciebie umiłował. Często pewnie słyszysz o Jego miłości, ale czy wierzysz w to? Czy wierzysz w Jego miłość do Ciebie? Co sprawia, że są chwile, dni kiedy coś od tej miłości Ciebie oddala, odciąga? Może czujesz się zostawiony i niekochany? Powiedz to Bogu.

  2. „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję.”

    Jezus zostawił nam konkretne zadanie. Mamy nie zatrzymywać tej Miłości dla siebie. On pragnie abyśmy byli do Niego podobni. Czy Ty jesteś podobny do Jezusa? Jakie są Twoje relacje z innymi ludźmi? Czy potrafisz spojrzeć na nich jak na swoich braci?

  3. „Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.” Jezus nazywa Ciebie – Przyjacielem. Przyjaciel to ktoś bliski, ktoś to zna Ciebie dobrze, ktoś komu możesz powiedzieć wszystko. Jezus powiedział Tobie wszystko, co usłyszał od Swojego Ojca. Czy z Twojej strony to również jest tak otwarta relacja, że chcesz Jemu powiedzieć i powierzyć wszystko?

  4. „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwał, aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go prosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali”

    On Ciebie umiłował, On Ciebie wybrał, On nazywa Ciebie Przyjacielem. Spójrz na siebie Jego oczami, to sam Bóg na Ciebie tak patrzy. Czy Ty potrafisz na siebie tak spojrzeć i uwierzyć w to? Może znajdujesz się w beznadziejnej sytuacji, w której nie widzisz wyjścia i myślisz sobie, że tu nawet Bóg nie pomoże. Przedstaw Bogu swoje strapienie i proś Go w Imię Jezusa, Twojego Zbawcy i Przyjaciela.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj Jezusem jak z Przyjacielem o tym wszystkim co zadziało się w czasie tej modlitwy. Proś, dziękuj, przepraszaj…

Na koniec odmów „Ojcze nasz..”

+

Related posts