Scroll to top
© 2021, Theofeel

Wycisz się, zwolnij na chwilę, oddaj ten czas Jezusowi – niech to będzie czas Waszego wyjątkowego spotkania. Na początku tej modlitwy proś, aby wszystko co będzie się działo w tym czasie, prowadziło Ciebie do Boga. Proś Ducha Świętego aby sam prowadził tę modlitwę i usuwał z niej wszystkie przeszkody.

OBRAZ: Spójrz na uczniów przebywających w zamknięciu. Zobacz jak Jezus przychodzi do nich z pokojem.

PROŚBA: Proś o wiarę tak silną, żeby nie wymagała żadnych dowodów, żeby nigdy nie pojawiło się zwątpienie.

 1. Było to wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia. Tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Jezus wszedł, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!». A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana.

  W momencie pojawienia się w wieczerniku, Jezus wita swoich uczniów słowami Pokój wam! Uczniowie jednak tego pokoju nie odczuwają. Co prawda są razem, ale zamknięci i w ukryciu w obawie przed Żydami. Niewykluczone, że są przestraszeni, z pewnością smutni, bo opuścił ich Nauczyciel. Jezus przychodzi do nich pomimo zamkniętych drzwi i pokazuje swoje rany.

  Spójrz teraz na swoje życie, przypomnij sobie sytuacje kiedy coś Ciebie dręczyło, kiedy po prostu było Tobie źle. Czy zamykasz się przed wszystkimi i wszystkim? Nawet jeżeli tak jest, to Jezus chce z Tobą być i wchodzi w Twoją codzienność aby ją zmieniać i uzdrawiać. Jak reagujesz na to co mówi do Ciebie Jezus? Pamiętaj, że każde Jego słowo, w szczególności w chwilach takich ja te, wlewają pokój do Twego serca.

 2. A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».

  Życie wypełnione Duchem Świętym, to życie pełne łaski, wiary, miłości, radości, pokoju, to życie pozbawione strachu, lęku, negatywnych emocji. Duch Święty uzdatnia nas do życia w pełni. Pozwól sobie na to, aby przekonać się na własnej skórze czym jest życie w pełni, aby zakosztować Bożej twórczości i kreatywności, aby oddać się Bogu.

  Bóg bardzo Cię kocha. Zastanów się teraz czy odwzajemniasz Bożą miłość w swoim codziennym życiu?

 3. Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!». Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę». A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!». Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż ją do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym». Tomasz Mu odpowiedział: «Pan mój i Bóg mój!» Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».

  Wszyscy Apostołowie, oprócz jednego wierzą w powrót ich Mistrza. Tomasz jednak potrzebuje namacalnego dowodu na Zmartwychwstanie Jezusa. Chce dotknąć jego ran, dopiero wtedy będzie w stanie uwierzyć. Tak też się dzieje. Po ośmiu dniach Jezus ponownie przychodzi do uczniów i prosi niedowiarka by dotknął Jego ran.

  W tym fragmencie Jezus pragnie zachęcić nas do bezgranicznej wiary. Zastanów się czy dzisiaj Twoja wiara potrzebuje dowodów, czy jesteś w stanie powiedzieć „Pan mój i Bóg mój!”, a może szukasz potwierdzenia Jego istnienia, które spotykasz codziennie na Twojej drodze? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

Na koniec porozmawiaj z Jezusem o tym, co poruszyło Cię w czasie tej modlitwy.

Módl się: „Duszo Chrystusowa uświęć mnie…”

+

Related posts