Scroll to top
© 2021, Theofeel

Uświadom sobie, że jesteś w obecności Boga. Teraz będzie czas Waszego spotkania. Po uczynieniu znaku krzyża poproś Ducha Świętego, żeby dał łaskę skupienia, zabierał rozproszenia. Proś Boga, żeby wszystkie Twoje zamiary, decyzje i czyny były skierowane ku Jego chwale. 

OBRAZ: Wyobraź sobie scenę z Ewangelii, jest bardzo plastyczna. Usłysz zgiełk targowiska zrobionego na dziedzińcu świątyni. Zobacz reakcję Jezusa, spójrz na Jego twarz. Umieść siebie w tej scenie, jeśli potrafisz. 

PROŚBA: Poproś o owoc tej modlitwy. Niech dziś to będzie prośba o to, byś umiał otworzyć drzwi swojego serca, żeby zamieszkał w nim Bóg. 

  1. Rozważ to, co robi dziś Jezus w Ewangelii. Wyrzuca sprzedawców i bankierów z dziedzińca świątyni. Wywraca stoły, splata bicz, podnosi głos. A to wszystko dlatego, że świątynia jest domem Boga, a Jezusowi na tym bardzo zależy. Jakie emocje się w Tobie budzą? Może myślisz, że Jezus jest zbyt ostry, że tak mocno wyraża swój gniew-czy to w porządku? Czy rozumiesz tę scenę? Opowiedz Jezusowi o swoich wątpliwościach, zapytaj o sens tego co zrobił.

  2. Jezus pokazuje jak bardzo zależy mu na domu Jego Ojca, na świątyni. W dyskusji z Żydami mówi też o sobie jako o świątyni, gdy zapowiada swoje zmartwychwstanie. Wiemy też, że i my jesteśmy świątynią Boga, świątynią duchową. Przypatrz się swojej świątyni, którą Ty jesteś. W jakiej jest kondycji? Jak o nią dbasz? Chodzi o życie wewnętrzne, duchowe. Czy mieszka w Tobie Bóg? A może odwrotnie – świątynia popada w ruinę i potrzebuje remontu? 

  3. Pod koniec dzisiejszej Ewangelii słyszymy zapowiedź zmartwychwstania. Nie wprost, bo Jezus mówi o zburzeniu świątyni, i odbudowaniu jej w trzy dni. Odnieś to do siebie. Nawet jeśli Twoja świątynia nie jest w stanie idealnym, to jest nadzieja. Jest nią Jezus, który może ją odbudować. Zapytaj Go o to, jak to może zrobić. Oddaj mu to, czego sam nie umiesz naprawić, a także te rzeczy, które dobrze Ci idą. Z Jezusem świątynia będzie rosła. 

Na koniec modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym, co jest z Tobie. Opowiedz mu szczerze o swoich uczuciach, przemyśleniach. Możesz prosić, dziękować, przepraszać. 

Ojcze Nasz…

+

Related posts