Scroll to top
© 2021, Theofeel

Jezus pragnie się z tobą spotkać. Nie odwracaj się od Niego. Bądź przy nim. Odpowiedź na zaproszenie Jezusa. Znajdź wygodne miejsce, postaraj się, aby wokół ciebie panowała cisza. Oddal od siebie wszystkie sprawy dnia codziennego i zatop się w miłości Jezusa.

OBRAZ: Wyobraź sobie Jezusa przebywającego na pustyni. Jest on tam by modlić się w ciszy i łączyć się duchowo z Bogiem. W tym samym czasie jest ciągle kuszony.

PROŚBA: O nawrócenie i dobre przeżycie Wielkiego Postu.

  1. Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.

    Duch Święty prowadzi Jezusa na pustynię, aby w ciszy i na modlitwie przygotował się do wypełnienia swej misji. Tu zostaje poddany próbie wierności. Jezus zwycięża pokusy szatana i wytrzymuje próbę pustyni. Obecność i usługiwanie aniołów oznacza bliską zażyłość Jezusa z Bogiem. Są oni bowiem Jego wysłannikami. Podobną bliskością cieszył się w raju Adam, ale ją utracił. Jezus ofiaruje ją nam z powrotem.

    Często jest tak, że upadamy w podobny sposób, jest konkretny grzech, z którym walczymy, a on często wraca. W czasie spowiedzi obiecujemy poprawę, ale i tak prędzej czy później coś nam nie wychodzi. Ilekroć walczysz z pokusą, wyobraź sobie, że jesteś na pustyni właśnie z Jezusem, że On też jest kuszony. Niech Jego walka ze złem będzie dla ciebie wzorem i dodaje ci sił w stawianiu czoła pokusom.

  2. Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

    Czas się wypełnił – zakończył się czas oczekiwania. Rozpoczęło się zbawienie, które zapowiadali prorocy. Jezus występuje jako ów jedyny, najważniejszy i największy, który został posłany od Boga do ludzi. Daje początek królestwu Bożemu na ziemi – jest ono w Nim samym. Konieczna jest zatem wiara, czyli odwrócenie się od zła, zerwanie z grzechem, całkowite zwrócenie się ku Bogu w pełnym zaufaniu.

    Jest początek Wielkiego Postu. Jezus nawołuje do nawrócenia się. Nie czekaj z tym do końca tego okresu. Już teraz zadbaj o stan swojego serca i sumienia. Nawróć się i trwaj cały czas przy Jezusie.

Czas na rozmowę końcową, jej celem jest podsumowanie tego co pojawiło się na tej medytacji. Może potrzebujesz do czegoś szczególnie wrócić? Może w którymś miejscu Bóg chce Ci jeszcze coś podpowiedzieć? Teraz przez najbliższe kilka minut rozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim jak z bliską osobą.

Ojcze nasz…

+

Related posts