Scroll to top
© 2021, Theofeel

Wycisz się, znajdź spokojne miejsce, odrzuć wszystkie problemy i sprawy dnia codziennego, właśnie teraz, w tym momencie chce mówić do Ciebie Jezus – twój Pan i Zbawiciel. Jest to bardzo ważny czas, najlepszy dla Ciebie.

OBRAZ: Wyobraź sobie Jezusa zwracającego się do Ciebie, mówiącego do Ciebie, patrzącego na Ciebie z miłością, Jezusa, który przywodzi Cię do siebie, który pragnie wejść z Tobą w dialog.

PROŚBA: Proś o dobre owoce tej modlitwy, całkowite zaufanie i podporządkowanie się woli Pana.

  1. „W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić.”

    Czy sławisz i chwalisz Boga? Czy rozumiesz że od Boga wszystko zależy? Czy rozumiesz, że to Bóg jest Panem Nieba i Ziemi i że do Niego należy ostatnie słowo? Pomyśl teraz o tym. Jak bardzo oddajesz cześć Bogu? Czy starasz się żyć według Jego zasad, przykazań, aby prawdziwie cieszyć się wolnością, pokojem i miłością, którą obdarza nas Jezus? Dobro, wdzięczność i pokora. To tym ludziom – wdzięcznym, prawdziwie dobrym i pokornym, Bóg od wiek wieków objawia swoje tajemnice. Czy jesteś wdzięczny, dobry i pokorny? Czy powierzasz swoje życie Bogu? Czy oddajesz się w ręce najwyższego Pana? Pomyśl o tym teraz, bo może gdzieś się pogubiłeś i zatraciłeś Boga z pola widzenia, ze swojego życia?

  2. „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.”

    Tymczasem Jezus mówi, abyśmy wszyscy przyszli do Niego. On nas pokrzepi, obdarzy radością i pokojem. Zobacz Jezus sam mówi o sobie, że „jest cichy i pokorny sercem” i tego mamy się właśnie uczyć – pokory i cichości – mocy w Panu. Pozwól sobie na to, aby to Bóg obdarzał cię mocą, był twoim przewodnikiem i doradcą, rozwiązywał twoje sprawy i problemy. Jak rozmawiasz z Bogiem? Jak z przyjacielem, w szczerości, z ufnością i bez fałszu mówisz jak jest, czego potrzebujesz? Czy pragniesz, a jednocześnie zgadzasz się na Boże prowadzenie, na Boże rozwiązania? Zastanów się. Bo może jesteś nieszczery, może przychodzisz do Boga z wyuczoną formułką i bierzesz pod uwagę jedynie swoje wizje i plany? Bóg pragnie twojego dobra, nie zapominaj o tym. Daje nam swoje jarzmo, to prawda. Ale Boże „jarzmo jest słodkie, a brzemię lekkie”. Bóg cię nie zostawi nawet z najmniejszym ciężarem, a jeśli trzeba, będzie cię nosił na swych ramionach, Nie zapominaj o tym.

Na koniec tej modlitwy w szczerości swego serca porozmawiaj z Jezusem, powiedź Mu o tym, co cię dotknęło, poruszyło, co najbardziej przykuło twoją uwagę.

Zakończ słowami modlitwy: „Ojcze nasz”

+

Related posts