Scroll to top
© 2021, Theofeel

 Zostaw wszystko. Znajdź ustronne, ciche miejsce na modlitwę. Odetchnij głęboko. Teraz jest czas tylko dla Boga. Skieruj na niego wszystko swoje myśli, emocje, pragnienia.

OBRAZ: Wyobraź sobie scenę z dzisiejszego czytania. Zobacz górę – czy jest wysoka czy raczej niska? Czy jest pokryta roślinnością, a może są tam jedynie skały. Zobacz Mojżesza jak wspina się na górę.

PROŚBA: o przylgnięcie do Ojca, Syna i Ducha Świętego, który jest Bogiem miłosiernym i zbawiającym Ciebie.

  1. Trwaj w wyobrażeniu. Zobacz Mojżesza wspinającego się na górę, by spotkać się z Panem. Mojżesz trzyma kamienne tablice z wypisanym Prawem, które dał Mu Bóg. Jest to Prawo Miłości, które potem Jezus potwierdzi w kazaniu na górze. Przyjrzyj się Mojżeszowi a także Bogu, który zstępuje do niego w postaci Obłoku.

  2. Zobacz, że Mojżesz staje obok Obłoku. Ma z Bogiem bardzo bliską relację. Wypowiada imię Boga a Ten w pewien sposób mu się przedstawia. Mówi, że jest Panem pełnym miłosierdzia, cierpliwości i bogatym w łaskę. Wsłuchaj się w te słowa i poczuj ich moc. Taki właśnie jest nasz Bóg. Czy w takiego wierzysz? Czy jak Mojżesz, przed takim Bogiem schylisz się aż do ziemi i oddasz Mu pokłon? W ten sposób uznajesz swoją zależność względem Niego.

  3. Mojżesz niczego nie pragnie tylko tego, by ten Bóg i Pan szedł pośrodku ludu, który sobie wybrał. Czy Twoim pragnieniem jest również, by Bóg szedł pośrodku Twojego życia, takim, jakie ono jest? Wielu ludzi nie chce tego, nie naprzykrzają się Bogu. Prawdopodobnie boją się (i słusznie), że kiedy zaproszą Boga do takiej bliskości i relacji, to będą musieli zmienić swoje życie, a niekoniecznie tego chcą. Bo życie blisko Boga zmienia życie, tak jak siedzenie blisko ognia rozgrzewa nas, a siedzenie w słońcu zmienia kolor naszej skóry. Wpatrując się w tę scenę, w bliskość Mojżesza i Boga spójrz w swoje serce i zobacz, jakie masz pragnienia. Wyraź je Bogu i pozwól, by On stał się w Tobie Bogiem.

Na końcu tej modlitwy porozmawiaj z Panem Jezusem, tak jak z najbliższą osobą. Opowiedz mu o tym, co na tej modlitwie zrodziło się w twojej głowie i sercu.

Ojcze nasz…

+

Related posts