Scroll to top
© 2021, Theofeel

Przyjdź do Jezusa. Oddaj mu cały czas tej modlitwy. Proś, aby twoje zamiary, decyzje i czyny były skierowane w sposób czysty do służby i chwały Bożego Majestatu.

OBRAZ: Wyobraź sobie scenę z Ewangelii. Zobacz apostołów, którzy ze strachu zamykają drzwi od środka, jak bardzo się lękają. Nagle przychodzi do nich Jezus w jakiś niewytłumaczalny sposób. Pokazuje swoje rany. Obdarza ich pokojem oraz Duchem Świętym. Zauważ zmianę w ich zachowaniu po przyjściu Jezusa.

PROŚBA: O otwartość i przyjęcie daru Ducha Świętego.

  1. Uczniowie bardzo się bali. Bali się po tym, co zrobiono z Jezusem. Minęły już 3 dni – ta scena dzieje się w niedzielę -a oni wciąż się boją. Do tego stopnia, że zamykają się od środka. Pomyśl, czy jest coś w Twoim życiu czego się boisz? Co to jest? Coś, czego ciągle się boisz, co każe ci się zamknąć, zamknąć twoje serce i siedzieć w środku bez nadziei na zmianę?

  2. Jezus przychodzi do nich. Nie muszą mu otwierać drzwi, On sam przychodzi i jest pośród nich, w środku, obdarza pokojem. Robi to w nadzwyczajny, cudowny sposób. Jezus ich znał, i wiedział, że się boją. Może dlatego nawet nie próbował pukać, żeby ich jeszcze bardziej nie przestraszyć? Tak samo ciebie zna Jezus i On wie, co jest Twoim największym lękiem, oraz skąd to wynika. On wie to bardzo dobrze. Wie też co zrobić, żeby to pokonać, jak wejść do środka twojego serca. Przyjrzyj się swojemu życiu. Kiedy czułeś, widziałeś, że Jezus dotyka cię w inny, cudowny sposób? Że przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie, tak zupełnie bez twojej ingerencji, czy prośby? A może nie pamiętasz takiego doświadczenia? Wtedy oddaj mu do końca twój strach, On przychodzi do ciebie z pokojem.

  3. Jezus przychodzi do uczniów, daje im pokój i radość z tego, ze On zmartwychwstał. I daje jeszcze jeden, ważny dar: Ducha Świętego. Mówi do apostołów, żeby Go wzięli, przyjęli. Dziś, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Kościół w Ewangelii nam to szczególnie przypomina. Jezus obdarza nas Duchem Świętym. Kiedy ostatnio widziałeś działanie Ducha Świętego w swoim życiu, jak się na Niego otworzyłeś? Przypomnij sobie co się wtedy działo.

Na koniec modlitwy porozmawiaj z Jezusem Zmartwychwstałym o tym co się działo na tej medytacji.

+

Related posts