Scroll to top
© 2021, Theofeel

Na początku modlitwy proś Boga, aby wszystkie twoje zamiary, decyzje i czyny były skierowane w czysty sposób ku Jego służbie i chwale.

OBRAZ: Wyobraź sobie dziecko i troskliwego, mądrego rodzica. Mamę lub tatę, którzy wychowują swoje dziecko na osobę, która jest wolna, a jednocześnie zawsze się troszczą, nie opuszczają w trudnościach. Może masz taki obraz własnych rodziców, lub znasz takich, przywołaj go.

PROŚBA: Proś o doświadczenie troskliwej opieki Boga w twoim życiu.

  1. Jezus dziś wyraźnie mówi, że miłowanie Go oznacza zachowywanie przykazań. Zaznacza to na początku i na końcu Ewangelii. Pomyśl, czy Ty też tak uważasz? Dlaczego przestrzegasz przykazania? Z miłości do Boga, czy z lęku lub z przyzwyczajenia? Czy dla Ciebie jest to oznaka miłości do Boga?

  2. Jezus prosi Boga Ojca o zesłanie Ducha Świętego na uczniów. Obiecuje też swoje powtórne przyjście. Sam mówi, że nie zostawi nas sierotami. Jest zawsze przy tobie, zależy mu na waszej relacji. Jezus daje Ci wolność i jednocześnie jest przy tobie, gotowy zawsze pomóc, jeśli tego chcesz. Zostawił nam konkretne narzędzia żeby Go znajdować, widzieć Go, takie jak Słowo Boże, sakramenty, dary Ducha Świętego. Popatrz jak teraz z tego korzystasz? Szukasz obecności Boga w Kościele, np. w Eucharystii, spowiedzi, czy lekturze Pisma Świętego? Zdarza się, że mamy poczucie, że Bóg nas zostawił, ale czy robimy wtedy wszystko żeby spróbować Go odnaleźć?

W rozmowie końcowej z Jezusem mówi mu szczerze o tym co przeżyłeś na modlitwie. Nic przed Nim nie udawaj, jak na spotkaniu z najlepszym przyjacielem. Dziękuj, przepraszaj, uwielbiaj, proś Jezusa.

Ojcze Nasz

+

Related posts