Scroll to top
© 2021, Theofeel

Przyjdź do Jezusa. Stań z Nim twarzą w twarz. Spotkasz się z Nim teraz w Słowie Bożym. Oddaj Jemu ten czas i wszystko co się będzie działo.

OBRAZ: Dzisiejsza Ewangelia jest dokładnym opisem historii. Wyobraź ją sobie po kolei. Łazarz choruje, potem umiera; Jezus jest z uczniami w innym miejscu, potem wraca do Betanii. Zobacz emocje Marty i Marii, Jezusa. Jeśli umiesz, umieść siebie w tej scenie.

PROŚBA: Proś Boga w ten modlitwie o łaskę wiary w najtrudniejszych chwilach.

  1. Historia choroby i śmierci Łazarza, to historia kryzysu jego sióstr, Marty i Marii. Nie radziły sobie z chorobą brata. Powiedziały o tym Jezusowi. Spodziewały się, że uzdrowi go, przecież tylu innych ludzi uzdrawiał, a tu chodzi o przyjaciela. Jednak nie stało się tak, jak sobie wymyśliły. Jezus, posłuszny Ojcu, widział dalej. Widział większy cel śmierci Łazarza. większą chwałę Boga. My wiemy, że tu wszystko zakończy się niespodziewanie dobrze. Teraz jednak zatrzymaj się nad tym, co dzieje się w sercach sióstr gdy choroba doprowadza do śmierci brata. Wydaje się, jakby Boga z nimi nie było.

    Jak to jest u Ciebie? Znasz takie uczucie ze swojego życia? Może właśnie teraz doświadczasz strapienia, ciemności, oddalenia od Boga. Trudno jest zachować nadzieję, widząc samą ciemność. Jezus dziś nas uczy, że On jest przy nas, nawet gdy Go nie widzimy, czy nie czujemy. On – Bóg panuje nad wszystkim i troszczy się, nawet z tobą płacze.

  2. Marta i Maria chyba miały do Jezusa żal. Mówią, że gdyby tu był wcześniej, to Łazarz by nie umarł. Chciały, żeby Bóg postąpił po ich myśli, wydawało im się, że tak będzie najlepiej. Jezus prosi tylko i aż o wiarę, żeby uwierzyć. Marta z Marią próbują uwierzyć, i widzą chwałę Boga, gdy przywraca życie ich bratu. Doświadczają tego, że Bóg ma ich w swoim ręku i ich nie opuścił. Warto uwierzyć.

    Pomyśl o tym, czy wierzysz Bogu, że On kieruje Twoim życiem? Widzisz to, że wszystko ma swój sens, choć czasem nie od razu to jest oczywiste? Może masz trudności z zaufaniem? Mów to Jezusowi i proś go o taką łaskę.

  3. Łazarz nie został uzdrowiony przez Jezusa i zmarł. Jezus jakby specjalnie nie poszedł do niego w czasie choroby. Od razu widział w tym plan Boga, który był większy niż ludzie pojmowanie. Dla nas śmierć oznacza koniec, a Bóg widzi dalej. Gdy Łazarz umarł, Jezus wskrzesił go z martwych. Po tym cudzie wielu Żydów w Niego uwierzyło. Znak przyniósł duże owoce. Ale do tego choroba i cierpienie były konieczne. Zobacz, że w naszym życiu może być podobnie. Jezus jest w stanie przywrócić do życia nasze serca, te miejsca które są martwe, chore. Jednak żeby wrócić do życia, trzeba umrzeć.

Na koniec medytacji opowiedz szczerze o wszystkim Jezusowi. On jest blisko Ciebie i chce Cię wysłuchać.

Related posts