Scroll to top
© 2021, Theofeel

Wycisz się, uspokój, skoncentruj, to czas bardzo ważny, ponieważ tu i teraz wchodzisz w relację z żywym Bogiem. Nie pozwól, aby cokolwiek przeszkodziło tobie w owocnym przeżywaniu spotkania z Jezusem.

OBRAZ: Wyobraź sobie tą scenę. Kuszenie Jezusa. Pustynia. Na pustyni nic nie ma, nic nie rośnie. Jest tylko piasek. Jezus człowiek odczuwający głód i pragnienie jest kuszony przez diabła. Przypatrz się tej scenie, przypatrz się Jezusowi, Zwycięzcy. Ten trudny obraz wlewa we mnie ogromny pokój. Bo widzę swego Pana, który zwycięża w bitwie na pustyni, aby ostatecznie zwyciężyć dla mnie, dla ciebie i dla każdego człowieka na krzyżu.

PROŚBA: Proś w tej modlitwie o posłuszeństwo i wierność Bożym Przykazaniom.

  1. „Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem . Lecz on mu odparł: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.”

    Skup się na słowach Jezusa, bo to one są tutaj najważniejsze. Zobacz – chleb powszedni jest ważny, ale nie najważniejszy. Codzienne zabieganie o sprawy materialne nie może ci przesłaniać życia w bliskości Boga. To relacja z nim i twoja miłość do Niego są kwestiami nadrzędnymi, kluczowym punktem. Bóg kocha cię ponad wszystko, pytanie czy ty kochasz Boga? Czy tęsknisz za Nim, myślisz o Nim? Czy kierujesz się z życiu Jego słowem? Gdy przyjmujemy Komunię Św. kapłan wypowiada słowa: „Ciało Chrystusa”. Zastanów się teraz czy jesteś świadomy/a tych słów. Jezus wnika do twojego serca, wylewa na ciebie strumień swojej łaski, daje ci siły. Nie ma rzeczy na ziemi cenniejszej od obecności Boga w twoim sercu, od bycia w stanie łaski uświęcającej. Czy powracasz do Boga? Czy pragniesz się nieustannie nawracać i zmieniać dla Boga?

  2. To co się działo na pustyni było trudnym doświadczeniem. Czterdzieści dni postu na pustyni. My wiemy, że Jezus jest Synem Bożym, ale mimo wszystko był też człowiekiem, żył pośród ludzi, odczuwał głód i pragnienie, tak jak każdy człowiek. Tymczasem diabeł próbuje nakłonić Jezusa do zlekceważenia Boga, jest bezczelny – kusi Jezusa przepychem królestw tego świata, które i tak są własnością Boga. Dokładnie to samo próbuje robić z nami.

    Zwróć uwagę na to co mówi Jezus, kiedy jest głodny, spragniony i zapewne umęczony. To nieważne w jakim jesteś stanie, nie zapominaj kto tu jest Panem, nie zapominaj nigdy kto rządzi, kto ma prawdziwą siłę i moc. Nie rozwiązuj swoich spraw, problemów po swojemu, słuchając podszeptów złego. Nieważne czy się radujesz, czy może cierpisz, czy jest ci źle, czy akurat masz się dobrze. W tym stanie, w jakim jesteś idź do Boga, powiedź Mu wprost co cię dręczy, nie udawaj przed Nim, dyplomację i poprawność odstaw na bok. I tu nasuwa się pytanie czy jesteś szczery/a wobec Boga?

    Pomyśl nad tym teraz. Nie ma przyjaźni bez szczerości i zaufania. Pamiętaj, że Bóg jest wszechmogący i miłosierny, On z otwartymi rękami czeka na ciebie i pragnie zdrowej, szczerej relacji z tobą. On jest miłością, życiem, radością i pięknem. Tylko On zna cię najlepiej, zna wnętrze twego serca i tylko On jest w stanie wypełnić twoje serce do końca. Czy zdajesz sobie z tego sprawę?

Na koniec tej modlitwy w szczerości swego serca porozmawiaj z Jezusem, powiedź Mu o tym, co cię dotknęło, poruszyło, co najbardziej przykuło twoją uwagę.

Zakończ słowami modlitwy: „Ojcze nasz”

+

Related posts