Scroll to top
© 2021, Theofeel

Dziś trzecia niedziela Adwentu. Znajdź czas na dłuższe spotkanie z Bogiem. Uświadom sobie, co się teraz wydarzy. Proś Boga, żeby to On poprowadził modlitwę, niech to wszystko będzie na Jego chwałę.

OBRAZ: Wyobraź sobie Jana Chrzciciela w więzieniu, a Jezusa, który naucza, uzdrawia, czyni cuda, coraz więcej ludzi się do Niego garnie.

PROŚBA: Proś o Łaskę mocniejszej wiary.

  1. Jan Chrzciciel jest w więzieniu. Właśnie z tego miejsca szuka Mesjasza, Zbawiciela, Odkupiciela, czeka na Niego. To więzienie Jana Chrzciciela może oznaczać różne niewole, w jakich jesteś, np. grzech, słabość, nałóg, toksyczna relacja, kompleksy. Przypatrz się, co w tym momencie jest Twoim więzieniem. Gdzie szukasz ratunku, uwolnienia? Czy tak jak Jan Chrzciciel szukasz Mesjasza?
  2. Jezus w odpowiedzi na zadane mu pytanie, czy to On jest Mesjaszem, zwraca najbardziej uwagę na swoje czyny, wymienia je dokładnie. To działanie Jezusa najbardziej o Nim świadczy, pokazuje, że jest wyczekiwanym zbawicielem. Jezus dokonywał cudów gdy był na ziemi, i teraz także to robi. Przypatrz się swojemu życiu, może kilku ostatnim dniom. Dostrzegasz cuda, małe i większe? Widzisz konkretne działanie Boga w życiu? Jeśli nie doświadczyłeś tego, proś Boga, aby dał Ci to zobaczyć.
  3. Jezus w dzisiejszej Ewangelii mówi błogosławieństwo. Dla tych, którzy w Niego nie zwątpią. To zdanie kieruje ku spojrzeniu na to jaka jest Twoja wiara. Wierzysz w Jezusa, w to, że jest Mesjaszem, Zbawicielem? Tak konkretnie odnosisz to właśnie do swojego życia? Czy cuda, których doświadczasz pomagają wierzyć?

Porozmawiaj z Jezusem, najlepszym przyjacielem o tej modlitwie. Proś, dziękuj, przepraszaj, uwielbiaj Go.

Ojcze nasz…

+

Related posts