Scroll to top
© 2021, Theofeel

Jesteś ważny – kimkolwiek jesteś. To właśnie pokazuje ci świat. Pokazuje ci to ręka, na twoim ramieniu, która pociesza cię, gdy jesteś smutny. Widzisz to w oczach lekarza, który chce ci pomóc, gdy cierpisz podczas choroby. Dostrzegasz to w sobie, kiedy pomagasz przejść przez ulicę starszej kobiecie, ujmując ją za dłoń.

Jeżeli ciężko chorujesz i pozornie nie ma już dla ciebie nadziei, widzisz wówczas jak ważne jest twoje życie, z każdą charytatywnie przelaną złotówką na twoje konto. Bo pięć milionów ludzi chce ci pokazać, że jesteś ważny.

To nieistotne czy jesteś pełno czy niepełnosprawny, czy masz pracę czy nie. Kompletnie nie ważne jest to czy masz problemy w nauce, czy ze swoim IQ należysz do Mensy. A jeśli należysz to i tak niezależnie od twoich wyników, twoje życie byłoby tak samo cenne, gdybyś nie miał żadnych osiągnięć ani dorobku. Świat chce ci pokazać, że to, że jesteś ma znaczenie- nawet jeśli żyjesz jedynie po to aby cieszyć się kolejnymi wschodami słońca. Nie ważne jest to kim jesteś, ważne jest to, że jesteś. I to, że możemy razem cieszyć się kształtem chmur na niebie, odkrywaniem nieznanych miejsc, piękna ukrytego gdzieś głęboko i dostrzegać ukryte znaczenie w muzyce, gestach czy wiosennych promieniach słońca.

Każda oznaka twojej radości i każdy grymas twojego cierpienia zostają zauważone przez twoją małą rzeczywistość, tą trochę większą i przez samego Stwórcę.On jest z nami od zawsze i na zawsze- aż do skończenia świata. Każde serce, które poruszy twoja bieda i twoje nieszczęście, decyduje się okazać miłość tobie i wszystkim tobie podobnym w przyszłości. To poruszenie serca może w odleglejszej perspektywie dokonać wielkich rzeczy. Wybudować hospicjum, rozpocząć badania nad innowacyjnym lekiem, opracować nową technologię, stworzyć fundację… Ta emocja, która rozpaliła ogień w duszy każe zacząć okazywać bliskim tyle uwagi na ile zasługują, a sobie pozwolić w końcu na życie według tego, co najważniejsze.

Jesteś ważny, nawet jeśli ktoś próbuje udowodnić ci coś innego. Jezus umarł na krzyżu za każdego z nas i nie pytał nas o status, świętość, brak problemów czy osiągnięcia. Echo tej Bożej miłości słychać w każdym z nas i w rzeczywistości, którą razem budujemy.

Marta Knihinicka

Related posts