Scroll to top
© 2021, Theofeel

Skoro czytasz to bardzo możliwe, że nie jesteś szczęśliwy i jak większość ludzi w dzisiejszych czasach chcesz wszystko szybko osiągnąć.

Zastanów się dlaczego nie jesteś szczęśliwy. Może czegoś Ci brakuje- samochodu, walizki pełnej dolarów, znajomości, drugiej połówki? Może jakiś cech ciała, charakteru? Pomyśl o tych wszystkich ludziach, którzy mają to czego ci brakuje. Na pewno takich znasz- inaczej pewnie byś się z nimi nie porównywał i nie zauważał różnic między tobą a nimi. Czy oni są szczęśliwi czy nie? Jedni z nich są, inni nie.

Spróbujmy to odwrócić. Pomyśl o wszystkim co masz. Nie koniecznie o pieniądzach i innych materialnych przedmiotach, bo to będzie po prostu płytkie. Zamiast tego pomyśl o wszystkich swoich osiągnięciach, przeżyciach, wspomnieniach i bliskich osobach. Na pewno też znasz ludzi, którzy tego nie mają. Wyobraź ich sobie dokładnie i zadaj to samo pytanie co wcześniej- są szczęśliwi czy nie? Znowu, część z nich będzie szczęśliwa, a cześć nie.

Jaki z tego wniosek? Prosty- szczęście nie zależy od posiadania lub nieposiadania czegoś materialnego lub mniej namacalnego.

A co z tymi wszystkimi chwilami, gdy coś miałeś, zdobyłeś, czułeś się dobrze, potem to straciłeś i czułeś się źle? To jest problem naszych czasów. Pomylenie pojęć. Pomylenie szczęścia z radością, miłości z zakochaniem lub pożądaniem. Mylimy zmienne uczucia z tym co może i powinno być trwałe.

Czym więc jest szczęście? To wewnętrzna zdolność do pozytywnego patrzenia na świat, umiejętność cieszenia się i uśmiechania wbrew losowi. Szczęście to wreszcie decyzja czy chcesz być szczęśliwym. Możesz mieć wszystko i być szczęśliwym lub nieszczęśliwym. Możesz też nie mieć niczego i być szczęśliwym lub nieszczęśliwym. Wybór należy do ciebie.

Hubert Szczypek

Related posts

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *