Różaniec z Theofeelem - tajemnice chwalebne

 

Zmartwychwstanie

Gdy skończył się szabat niewiasty udały się do grobu, aby namaścić ciało. Zastanawiały się, kto im pomoże odsunąć ciężki kamień blokujący wejście. To były sprawy, o których wtedy myślały- w jakiś sposób dostać się do wnętrza grobu i namaścić ciało. Może nawet w duchu modliły się, powierzały Bogu te, wtedy, trudne dla nich sprawy, podczas gdy On miał zupełnie inny plan. Może my też martwimy się jeszcze jak otworzyć grób, w którym już dawno nie ma Jezusa?

Wniebowstąpienie

„Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą”- tak brzmi odpowiedź Jezusa na pytanie uczniów o powrót królestwa i potęgi Izraela. Jezus nie daje odpowiedzi na wszystkie pytania, bo czasem też nie wszystko, co chcemy wiedzieć jest nam naprawdę potrzebne.

Zesłanie Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego to moment narodzin Kościoła. Był to moment bardzo widowiskowy- szum wiatru, języki ognia i wreszcie dar języków, a i tak znalazł się ktoś, kto powiedział „upili się młodym winem”. Minęło prawie dwa tysiące lat, Kościół nadal prowadzi swoją apostolską misję, a krytykantów nie brakuje. Ważne, że wtedy, Apostołowie nie załamali się opiniami i kpinami innych.

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Czy mieszkańcy Nazaretu, którzy pewnie codziennie mijali się z Maryją na ulicach miasta przypuszczali, że zostanie ona wzięta z ciałem i duszą do nieba? Jaką my mamy pewność, że obok nas nie żyje ktoś wybrany przez Boga do innej ważnej misji? Niech to będzie dla nas nauką, aby każdego zwyczajnego człowieka traktować w wyjątkowy sposób.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi

Czy gdy przyszedł do niej anioł myślała, że zostanie królową nie tylko ziemi, ale nawet nieba? Czy myślała o tym, gdy wypowiadała swoje „fiat”, albo, gdy na Golgocie trzymała skatowane i martwe ciało swojego syna? W każdym z tych momentów bezgranicznie ufała Bogu. Dlatego On mógł zdziałać w jej życiu tak wiele.