Różaniec z Theofeelem - tajemnice radosne

 

Zwiastowanie

Zwykła, młoda dziewczyna z Nazaretu słyszy wezwanie Boga, nietypową prośbę, której nie może przecież zrozumieć. Pomimo tego z ufnością odpowiada „Fiat” dając początek największemu dziełu Boga na ziemi. Jak my odpowiadamy na nasze powołanie?

Nawiedzenia św. Elżbiety

Maryja, matka samego Boga, szczególnie wybrana i umiłowana, a jednak nie wywyższa się z tego powodu. To ona wyrusza do Elżbiety, a nie na odwrót. Zaprawdę, Bóg „wywyższa pokornych”.

Narodzenie

W szopie, na sianie, wśród zwierząt, w prymitywnych warunkach- a przecież miało być inaczej. Mesjasz miał przyjść w potędze i sile, miał uwolnić naród wybrany spod okupacji rzymskiej. Tak właśnie działa Bóg- w czasie i miejscu, w którym się Go najmniej spodziewamy. Bądźmy bardziej uważni, aby nie przegapić cudu, który może właśnie dzieje się obok nas.

Ofiarowanie

„Teraz, o Władco, pozwól odejść słudze Twemu, […] bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie […].” Pan wysłuchał Symeona. Przed śmiercią zobaczył Zbawiciela świata. Musiał jednak na to czekać całe życie. Czasami warto zaufać Bogu i po prostu poczekać.

Odnalezienie Jezusa w świątyni

Maryja i Józef stracili z oczu Jezusa, uszli z tłumem dzień drogi i dopiero wtedy zorientowali się, że nie ma Go z nimi. Jak często w naszym życiu dzieje się podobnie. Tracimy kontakt z Bogiem i podążamy za tłumem. Maryja i Józef dają podpowiedź, co robić w takiej sytuacji- zawrócić i szukać Jezusa tam gdzie na pewno będzie- w świątyni- czyli w Kościele/ kościele.