Scroll to top
© 2021, Theofeel

Dziś niedziela. Znajdź szczególny czas na modlitwę. Teraz tylko TY i Bóg. Oddaj Mu ten czas, On najlepiej poprowadzi Twoje serce. Proś Boga, aby wszystko co się będzie działo, było na Jego chwałę.

OBRAZ: Wyobraź sobie dokładnie przypowieść. Zobacz rządcę w pracy, jak zarządza majątkiem swego pana. Co robi, jak to robi, czemu został oskarżony o trwonienie pieniędzy. Patrz dalej jak traci i pracę i jak próbuje się ratować w trudnej sytuacji, bo chce zadbać o swoją przyszłość. Jeśli umiesz, to umieść siebie w tej scenie.

PROŚBA: Proś Boga o to, żeby Twoje życie zmierzało prostym kursem ku życiu wiecznemu, żeby On prostował drogi Twojego życia i nadawał im najlepszy kierunek.

  1. Sytuacja nieuczciwego rządcy z dzisiejszej Ewangelii jest obrazem naszego życia, szczególnie duchowego. On miał za zadanie troszczyć się o majątek swego Pana. Dowiadujemy się, że nie robił tego właściwie, bo trwonił ten majątek, czy tracił. Zamiast zysku, jego rządy przynosiły stratę. Być może nie inwestował, lub robił to nierozsądnie. Lub nie był zbyt zaradny i oszczędny. Przypatrz się teraz swojemu życiu, temu jak nim „zarządzasz”. Co robisz z łaskami od Boga, z tym, do czego Cię Bóg powołuje. Czy rozwijasz swoje talenty i służysz nimi? Jak wygląda Twoja modlitwa, dbanie o relację z Jezusem. Wreszcie czy „inwestujesz” w życie wieczne?

  2. Zarządca wykonywał swoją pracę nie przykładając się do niej nadto, do momentu kiedy został z niej wyrzucony. Stanął w bardzo trudnej sytuacji. Wobec oskarżenia swego pana, miał znikome szanse, że ktoś inny przyjmie go do pracy na to samo stanowisko. Jak sam mówi, nie widział siebie w innym zawodzie ani tym bardziej nie chciał żebrać. Zauważ, że w tym położeniu nie dał się ponieść rozpaczy, ale szukał rozwiązania. Udało mu się je wymyślić, za co jego pan go nawet pochwalił. W tej perspektywie spójrz na to, co w prawdzie zobaczyłeś o swoim życiu. Nawet jeśli widzisz mniejsze lub większe niedociągnięcia w życiu duchowym, w drodze do nieba, nie załamuj się. Jest szansa naprawy tego. Możesz zacząć od nowa. Bóg zawsze daje szanse. A może Twoje życie ma bardzo dobry kierunek, dziękuj Bogu za to i uwielbiaj Go.

  3. Jezus mówi dziś o tym, że wierność zaczyna się od małych rzeczy, tak samo jest z nieuczciwością. Z tych małych, robią się większe i większe. Podobnie, jeśli chcesz coś w swoim życiu zmienić, zacznij od małych kroków. Zobacz raz jeszcze co dzisiaj Jezus Ci powiedział, jak odczytujesz Boże słowo. Spróbuj znaleźć jakiś obszar swojego życia, który chcesz zmienić i pytaj Jezusa jak On to widzi, żeby ta zmiana przybliżała do osiągnięcia życia wiecznego.

Na koniec medytacji opowiedz wszystko Jezusowi, tak zupełnie szczerze.

Odmów Ojcze Nasz…

+

Related posts