Scroll to top
© 2021, Theofeel

Zatroszcz się o dobre, spokojne miejsce. Poproś Ducha Świętego o otwartość serca na Boże słowo. Niech to On poprowadzi tę modlitwę, oddaj Bogu ten czas.

OBRAZ: Wyobraź sobie małe dziecko, niemowlaka w dużych, silnych dłoniach. Jego główka, rączki są objęte tymi dłońmi. Dziecko czuje się bezpiecznie, wie że w tych dłoniach nic mu nie grozi. Poczuj tę małość i kruchość nowo narodzonego dziecka, ale i bezpieczeństwo, pokój jakiego doświadcza.

PROŚBA: o zaufanie Bogu

Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je.

  1. Bóg Ciebie zna i to nie jest taka powierzchowna znajomość. On zna Twoje serce. Twoje pragnienia, słabości, porażki, zranienia. Zna Ciebie i bardzo kocha. Świadomość, że ktoś Ciebie zna bardziej niż Ty sam siebie, a więc też rozumie co przeżywasz, a przy tym kocha tak, że życie oddał, abyś Ty mógł żyć i chce dla Ciebie tylko DOBRA, pozwala odetchnąć. Taka świadomość daje też perspektywę aby spojrzeć dalej niż tylko na siebie.

    Pomyśl o tym, że Bóg Ciebie zna. Zna i kocha w tym momencie. Teraz. Nie czekaj z przyjęciem tej miłości. Czy nie stawiasz czasem Bogu ścian i murów? Czy nie stawiasz pewnych ograniczeń? On chce mówić do Ciebie. Teraz, nie dopiero jak poukładasz jakieś sprawy, skończysz z jakimś grzechem. Teraz. Czy nie ograniczasz Boga przez to, że sam stwarzasz miejsca i momenty w których On może mówić do ciebie, a w których już nie…bo nie wypada? Zna Ciebie, pamiętasz? Zna całego i kocha ze wszystkim a to znaczy, że chce być z Tobą cały czas. Czy Ty pozwalasz na to Bogu, aby był z Tobą cały czas?

  2. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec Mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy.

    Czy idziesz na Jezusem? Jak wygląda Twoja codzienność? Czy znajdujesz w niej czas dla Boga? Czy odkrywasz Boga w swojej codzienności? Pomyśl o ostatnim tygodniu. Czy szedłeś/szłaś za Jezusem?

    Idąc z Jezusem, nie zginiesz. Czy wierzysz w tę obietnicę? Przypomnij sobie momenty, w których było Ci ciężko, w których coś nie szło po Twojej myśli, zgodnie z planem. Jak wtedy zareagowałeś? Czy w takich momentach potrafisz ufać?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym, co najbardziej poruszyło Twoje serce, bądź z Nim szczery.

Zakończ modlitwą Ojcze Nasz

+

Related posts