Scroll to top
© 2021, Theofeel

Zatrzymaj się. Usiądź z Jezusem. To jest Wasz czas. Proś Ducha Świętego o prowadzenie w tej modlitwie, aby otwierał Twoje serce na Jego działanie, oddaj ten czas Bogu. Daj się poprowadzić.

OBRAZ: Wyobraź sobie scenę z tego fragmentu. Zwróć szczególną uwagę na sługi, na ich zachowanie, reakcję na polecenia.

PROŚBA: Proś o umiejętność dostrzegania każdego cudu dziejącego się w Twoim życiu.

 1. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?» Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie».

  «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?» – Jezus wydaje się być obojętny wobec zaistniałej sytuacji. To Maryja jest tą, która interweniuje. Gdy tylko prosi o coś swojego Syna, ten pomaga potrzebującym biesiadnikom.

  Maryja, jako Matka, doskonale zna swoje dzieci, wie z czym mają problem, co sprawia im ból. Jak każda matka, troszczy się, aby niczego nie brakowało i abyśmy byli szczęśliwi. Ważne jest jednak aby nie czekać, aż się domyśli co jest nie tak. Jeżeli jest Tobie źle to przyjdź ze swoim cierpieniem do Maryi i opowiedz jej o wszystkim. To ona wstawia się za nami u Swego Syna, to dzięki niej otrzymujemy to co tak na prawdę potrzebne.

 2. Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą». I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu». Oni zaś zanieśli.

  Gdy słudzy usłyszeli polecenie, wykonują je bez żadnego sprzeciwu. Jezus każe im najpierw napełnić zbiorniki wodą, a następnie zanieść je na ucztę. Pomimo, iż wydaje się to niedorzeczne – wszak nie wody zabrakło lecz wina – nie dyskutują, nie ociągają się i wypełniają wolę Jezusa.

  Kiedy prosisz Jezusa o jego zadziałanie w życiu Twoim lub Twoich bliskich, to czy postępujesz tak jak On tego oczekuje? Każde słowo otrzymane od Niego jest wskazówką do osiągnięcia celu. Nawet jeżeli wszystko wydaje się Tobie niepotrzebne i zbędne to nawet najmniejsze, najzwyczajniejsze działanie może bardzo pomóc. Jeżeli prosisz o coś Jezusa to otrzymasz to, ważne jednak byś przyjmował wszystko co się dzieje. To co jest Twoją codziennością może stać wtedy cudem, tak samo jak najzwyczajniejsza woda zamieniła się w dobre wino.

 3. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem – nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli – przywołał pana młodego i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory».

  Woda, którą przemienił Jezus stała się bardzo dobrym winem. Spójrz na ten fragment pod kątem tego cudu. To co zdziała Jezus nie jest czymś zwykłym tylko czymś bardzo dobrym i wyjątkowym. Czy potrafisz dostrzegać (i doceniać) wszelkie działania Boga w Twoim życiu?

Na koniec porozmawiaj z Jezusem o tym, czego doświadczyłeś w czasie tej modlitwy. Zakończ odmawiając „Ojcze nasz”.

+

Related posts