Scroll to top
© 2021, Theofeel

Przygotuj się na spotkanie z Jezusem. Wycisz się, znajdź wygodne miejsce. Skup swoją uwagę na Jezusie. Jezus chce obdarzać cię swoją miłością pokojem i mądrością. Daj prowadzić się Panu.

OBRAZ: Wyobraź sobie, że przychodzisz do Jezusa po poradę. Zastanów się teraz czy nie masz jakiegoś problemu, sprawy, zapytania. Wyobraź sobie, że z tym co Cię teraz trapi, zaprząta Ci głowę przychodzisz do Jezusa. Opowiadasz mu o wszystkim, zadajesz pytania, mówisz o swoich wątpliwościach.

PROŚBA: Proś w tej modlitwie o dary Ducha Świętego, przede wszystkim o dar mądrości.

  1. „Dlatego się modliłem i dano mi zrozumienie, przyzywałem, i przyszedł na mnie duch Mądrości.”

    Cóż mam zrobić?, Jak postąpić?, Kto ma rację? A może jak powinienem/powinnam się zachować? To pytania, które w różnych sytuacjach życiowych bardzo często sobie zadajemy, albo bardzo często jesteśmy zmuszeni do tego, aby je sobie zadać. Nikt z nas nie lubi być decydentem, osobą, która musi jasno i konkretnie powiedzieć tak lub nie. Dano mi zrozumienie, kiedy się modliłem. No właśnie pomyśl teraz czym jest dla ciebie modlitwa? Słyszymy wyraźnie – modlitwa daje zrozumienie. Jezus jest miłością, z której wypływa jedyna mądrość. W Ewangelii zawartych jest wiele przykładów mądrości Jezusa, który zaskakuje uczonych w piśmie, faryzeuszy swoją mądrością, niekonwencjonalnym sposobem myślenia. Pomyśl, czy modlisz się i prosisz o Ducha Mądrości, szczególnie w trudnych dla ciebie sytuacjach?

  2. „Przeniosłem ją nad berła i trony i w porównaniu z nią za nic miałem bogactwa. Nie porównałem z nią drogich kamieni, bo wszystko złoto wobec niej jest garścią piasku, a srebro przy niej ma wartość błota.”

    W dzisiejszych czasach tak bardzo przywiązujemy wagę do bogactwa , myśląc że owo bogactwo nie tylko materialne, ale talenty, umiejętności, zdolności – że to wszystko da nam szczęście. Prawda jest taka, że bez Bożej interwencji, współpracy, w sensie zaproszenia Jezusa do naszego życia to wszystko jest niewiele warte. Wiemy doskonale, że owo „bogactwo” stało się zgubą dla wielu. Jedynie Bóg do końca nas zna i tylko On do końca wie co jest dla nas dobre. Jedynie Bóg wie jak wpleść to całe „bogactwo” w nasze życie tak aby wydało ono owoc, aby nasze życie było przede wszystkim dobre, po prostu dobre dla nas i dla innych ludzi wokół nas. Zastanów się teraz czy modlitwę, kontakt z Bogiem stawiasz na pierwszym miejscu? Jeśli nie, to może warto spróbować. Pomyśl chwilę o tym. Czy nie chciałbyś/chciałabyś zaplanować sobie jednej modlitwy w ciągu dnia i niezależnie od okoliczności w życiu być jej wiernym. Tak naprawdę nic nie tracisz.

  3. ”Umiłowałem ją nad zdrowie i piękność i wolałem mieć ją aniżeli światło, bo nie zna snu blask od niej bijący. A przyszły mi wraz z nią wszystkie dobra i niezliczone bogactwa w jej ręku.”

    „(…) bogactwa w jej ręku” – bogactwa wypływające z modlitwy. Prowadź mnie Panie, abym gromadził „bogactwa”, które chcesz dla mnie przeznaczyć. Ześlij na mnie Swojego Ducha, aby mnie prowadził w swej mądrości. Wspomagaj mnie w zaufaniu Tobie i nie pozwól mi nigdy od Ciebie odejść.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem, o tym co jest w Twoim sercu, przede wszystkim w wielkiej szczerości.

Zakończ słowami modlitwy „Ojcze nasz”

+

Related posts