Scroll to top
© 2021, Theofeel

Spotkanie z Jezusem. Wycisz się, uspokój, znajdź wygodne miejsce. Postaraj się, aby nic, ani nikt nie przeszkadzał ci podczas tego spotkania. To bardzo ważne spotkanie. Nie myśl o niczym, sprawy dnia codziennego, rozterki, problemy i radości pozostaw gdzieś daleko. Skup się na Jezusie. On chce do ciebie mówić. Pamiętaj, w ciszy mówi do ciebie Pan. W ciszy możesz usłyszeć swojego Zbawiciela. To bardzo obiecująca perspektywa – spotkanie z samym Bogiem.

OBRAZ: Wyobraź sobie, że wracasz z pracy, ze szkoły, z urlopu. Wchodzisz do domu. W twoim domu czeka na ciebie Jezus. Jest w twojej kuchni. Bardzo ucieszył się na twój widok. Przygotował dla ciebie twoją ulubioną potrawę…

PROŚBA: Proś Pana w tej modlitwie o zaufanie i pokorę w przyjęciu łaski, darów, ale i zadań, działań, o które prosi cię Jezus.

 1. „Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali.”

  To niesamowite jak bardzo ważną i bliską osobą był Jezus dla apostołów. Przychodzili do Niego, jak do nauczyciela, mistrza, przyjaciela. Ufali mu, kochali go. Słuchali Jego słów. Widzieli w nauczaniu Jezusa cel, sens, rozwój, dobro, nadzieję. Przychodzili do Jezusa, słyszymy, że zbierali się u Niego. I co najważniejsze opowiadali mu o wszystkim. Byli niemalże jak dzieci, które pragną podzielić się swoim przeżyciem, doświadczeniem. Przybiegają do mamy, taty i mówią, mówią o wszystkim. Wyobrażam sobie, że apostołom było łatwiej, mogli zobaczyć Jezusa tak jak każdego innego człowieka.

  Niemniej wiemy doskonale, że Jezus cały czas żyje, od przeszło dwóch tysięcy lat jest żywy. Zastanów się teraz czy wierzysz w żywego Jezusa? Fizycznie Go nie widzisz, ale On żyje!!!. Żyje w tobie, gdy przyjmujesz Jego ciało. Czy zastanawiałeś się nad tym? Czy tak jak apostołowie dzielisz się z Jezusem swoimi doświadczeniami, opowiadasz mu o swojej codzienności? Czy rozmawiasz z Jezusem, pytasz Go o zdanie, konsultujesz się ze swoim Panem? Czy mówisz do Jezusa, jak dziecko do rodzica?

 2. ”A On rzekł do nich: Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. Odpłynęli więc łodzią na miejsce pustynne, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich uprzedzili.”

  Współpraca z Jezusem owocuje działaniem Ducha Świętego. Apostołowie stają się narzędziami w rękach Boga. Zastanów się teraz czy i ty jesteś narzędziem w rękach Jezusa, czy pozwalasz, aby przez ciebie przemawiał, czy zdarza ci się głosić Jego naukę w codzienności. W końcu czy twoje życie jest oddane, poddane Jezusowi. Zwróć uwagę jak wielkie żniwo zbierali uczniowie Jezusa. Pomyśl jak wspaniałe i przemyślane może być twoje życie we współpracy z Jezusem, z Jego pomysłami i planem na twoje życie, na ciebie. Bóg wie kiedy należy odpocząć, jest w stanie przefiltrować wiele twoich celów i pomysłów, tak aby wybrać, to co jest dla ciebie najlepsze. Obdarza cię łaskami, talentami. Przemienia zło, wszystkie nasze błędy i pomyłki w dobro. Owszem kiedy widzi, że błądzisz, robi wszystko, aby cię odzyskać, abyś nie zginął.

 3. „Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać.”

  Brak pasterza wśród owiec rodzi chaos, zagubienie, lęk i strach. Pasterz zapewnia swoim owieczkom wszystko – bezpieczeństwo, pokój, rozwój, jest źródłem ich życia. Zastanów się teraz gdzie jesteś? Czy u źródła życia? Czy może gdzieś daleko. Czy może jesteś w jakimś rozproszeniu, jak owce pozbawione pasterza? Jezus przychodzi i naucza. Przychodzi do ciebie. On zawsze odnajduje swoje owce. Zastanów się teraz czy podążasz za Jezusem, czy może gdzieś mu uciekasz? Pomyśl teraz czy jest coś, co przeszkadza ci w relacji z Bogiem tak na co dzień? Jeśli tak po prostu odrzuć to teraz, w tej modlitwie.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Bogiem. Powiedz Bogu o tym, co najbardziej cię dotknęło, zapadło w twojej pamięci. Nad czym przede wszystkim się skupiłeś.

Na koniec odmów modlitwę „Ojcze nasz”

+

Related posts