Scroll to top
© 2021, Theofeel

Bóg zaprasza Cię dzisiaj do tego, abyś zastanowił się nad sobą, nad sensem i celem swojego życia. Abyś spojrzał na siebie, jak na dziecko, stworzenie Boga.

Proś Pana, aby prowadził Cię w trakcie tej modlitwy, aby wszystkie twoje myśli skierowane były na Boga, wsłuchaj się w cichy, ale wyraźny Boży szept. Bóg pragnie, abyś Go usłyszał. Chcę się zbliżyć do Ciebie, jesteś dla Niego bardzo ważny/a. Wycisz się zatem, odrzuć też wszystko, co zakłóca ciszę.

OBRAZ: Wyobraź sobie, że jesteś w miejscu bardzo cichym i spokojnym – na pustej plaży , w lesie. Słyszysz szum morza, szum drzew, śpiew ptaków, nie ma nikogo innego. W takich momentach Bóg jest bardzo blisko. Jest Bóg i jesteś Ty.

PROŚBA: W czasie tej modlitwy proś szczególnie o doświadczenie bycia Bożym dzieckiem.

  1. „Cieszę się przeto owym duchem wiary, według którego napisano: Uwierzyłem, dlatego przemówiłem; my także wierzymy i dlatego mówimy, przekonani, że Ten, który wskrzesił Jezusa, z Jezusem przywróci życie także nam i stawi nas przed sobą razem z wami. Wszystko to bowiem dla was, ażeby w pełni obfitująca łaska zwiększyła chwałę Bożą przez dziękczynienie wielu.”

    Spójrz teraz na siebie, spójrz na swoje ciało – ręce, nogi. Twoje ciało jest cudem, zostałeś zaprojektowany przez Boga w łonie swojej mamy. To niesamowite- powstanie i rozwój życia jest ogromnym cudem, Bóg włożył w Ciebie ogromnie dużo wysiłku. Obdarzył Cię nie tylko ciałem, ale i nieśmiertelną duszą. Jesteś cudem Bożego stworzenia. Czy kiedykolwiek myślałeś tak o sobie? Jesteś pomysłem samego Boga, Jego odbiciem, obrazem, podobieństwem. Dla Boga jesteś ogromnie ważny. Pomyśl Bóg nie stworzył Cię na chwile, na 15, 40, 70 albo 100 lat, Bóg stworzył Cię na całą wieczność. Przez grzech utraciliśmy życie, ale Bóg przez śmierć Jezusa na krzyżu oddaje nam życie. Niepojęta jest miłość Boga do Ciebie. Czy zdajesz sobie z tego sprawę? A może zapominasz o tym?

  2. „Dlatego to nie poddajemy się zwątpieniu, chociaż bowiem niszczeje nasz człowiek zewnętrzny, to jednak ten, który jest wewnątrz, odnawia się z dnia na dzień.”

    Czy pozwalasz, aby Jezus w Tobie działał, aby z dnia na dzień Cię odnawiał? Przypomnij sobie wczorajszy dzień i zastanów się jak często w tym danym dniu twoje myśli i działania były nakierowane na Boga. Może miałeś ważną albo trudną decyzję do podjęcia , rozmowę, spotkanie, a może był to zwykły dzień, taki jak zazwyczaj – szkoła, praca, rodzina, przyjaciele, znajomi. A może był to dla Ciebie bardzo radosny dzień, bo doświadczyłeś dobra. Na ile Pan Bóg uczestniczył w tym wszystkim? Czy zapraszałeś Jezusa do tego, aby Ci towarzyszył, był blisko? Czy zwracałeś się do Jezusa? Czy dzieliłeś się tym wszystkim z Jezusem? Czy rozmawiałeś z Jezusem? Opowiadałeś mu o sobie, po prostu mówiłeś do Niego, jak do przyjaciela, jak do osoby, która jest dla Ciebie ważna? Bóg bardzo tego pragnie, pragnie być z Tobą. Komunia Święta to autentycznie ciało żywego Jezusa. Jezusa, który bardzo delikatnie otwiera Twoje serce, wypełniając je harmonią, pokojem i dobrem.

  3. „Niewielkie bowiem utrapienia naszego obecnego czasu gotują bezmiar chwały przyszłego wieku dla nas, którzy się wpatrujemy nie w to, co widzialne, lecz w to, co niewidzialne. To bowiem, co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie. Wiemy bowiem, że jeśli nawet zniszczeje nasz przybytek doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga, dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie.”

    Bóg nigdy o Tobie nie zapomina. Zastanów się, czy czasami nie jest tak, że to Ty zapominasz o Bogu, o Jego darach i przywilejach. Może nie robisz tego specjalnie, masz dużo obowiązków, mało czasu, bywa że jesteś podenerwowany i odczuwasz zniechęcenie, czasami zmęczenie. Pan Bóg to wszystko wie, zna doskonale Twój codzienny grafik i w każdej chwili jest gotowy Ci pomóc, jest otwarty na Ciebie zawsze. Spróbuj nie zapominać o tej jednej rzeczy, otwartości Boga na Ciebie każdego dnia. Powierzaj Jezusowi najdrobniejsze sprawy, rzeczy, wydarzenia. Przekonasz się wtedy, że to co widzialne w Twoim życiu będzie namiastką tego co dla nas tu na Ziemi niewidzialne.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Bogiem. Z Bogiem, który jest wszechmocnym, doskonałym Stwórcą , ale przede wszystkim dobrym Tatą i prawdziwym Przyjacielem. Opowiedz Bogu o tym co jest teraz w Twoim sercu. Proś, dziękuj, przepraszaj….

Zakończ słowami modlitwy „Ojcze nasz”.

+

Related posts