Scroll to top
© 2021, Theofeel

Uświadom sobie, że Bóg czeka na spotkanie z Tobą, jest tuż obok. Proś Ducha Świętego o łaskę skupienia na modlitwie. Oddaj Bogu wszystkie twoje zamiary, decyzje, czyny. 

OBRAZ: Wyobraź sobie stado owiec Jezusa, który jest pasterzem. Zobacz ogromną miłość w Jego oczach, poświęcenie. Zobacz jak Jezus tym wzrokiem patrzy na Ciebie. 

PROŚBA: Proś o owoc tej modlitwy: o łaskę oddania swojego życia pod opiekę Dobrego Pasterza – Jezusa. 

  1. Dobry Pasterz
    Jezus mówi o sobie, że jest dobrym pasterzem, a dobry pasterz poświęca swoje życie za owce. To oznacza, że bardziej ceni życie swoich owiec, niż swoje własne. Pomyśl o tym głębiej. Wyobraź sobie stado owiec i pasterza, albo siebie w roli pasterza. Gdy nadchodzi niebezpieczeństwo, czy rzeczywiście wolisz narazić siebie, żeby uratować owce? Skoro Jezus tak robi, to czym się kieruje? Jaka jest Jego postawa względem owiec, czyli nas? To niespotykana, wyjątkowa postawa, tak głęboka miłość do nas. Co czujesz gdy sobie to uświadamiasz?

  2. Znam moje owce i one mnie znają. 
    Jezus mówi, że On jako pasterz doskonale wie, które owce są jego, i tak samo jego owce Go rozpoznają i idą za nim. Porównuje tę relację do swojej relacji z Bogiem Ojcem. Jezusa z Ojcem łączy głęboka miłość i jedność. Czy Twoja relacja z Jezusem jest do tego podobna? Możesz powiedzieć, że tak dobrze znasz Jezusa? Jeśli nie, to pomyśl, czego Ci brakuje i dlaczego tak jest?

  3. Posiadam jeszcze inne owce.
    Jeśli czujesz, że nie masz relacji z Jezusem, to nic straconego. Jezus sam mówi, że są owce, które musi do owczarni przyprowadzić, które są gdzieś dalej. Przypomnij sobie te momenty kiedy byłeś daleko od Boga, albo kiedy wydawało Ci się, że Go nie ma. Może teraz znajdujesz się w takiej sytuacji. Te słowa Jezus mówi do Ciebie, i chce Cię wprowadzić do swojej owczarni. Wsłuchaj się w Jego głos, i próbuj iść za Nim. 

Na koniec szczerze porozmawiaj z Jezusem o tym co działo się na modlitwie. Opowiedz Mu o swoich odczuciach, lękach, radościach, obawach. 

Ojcze Nasz…

+

Related posts