Scroll to top
© 2021, Theofeel

Dziś niedziela, poświęć więcej czasu na modlitwę, przygotuj się lepiej. Przeczytaj uważnie Ewangelię i znajdź dobre miejsce. Oddaj Bogu ten czas i proś, aby wszystkie decyzje, zamiary i czyny były skierowane w sposób czysty ku Jego chwale.

OBRAZ: Wyobraź sobie, że jesteś w synagodze jednym ze słuchaczy. Posłuchaj co mówi Jezus. Jakie to wzbudza w Tobie emocje, myśli? Wróć do tego wyobrażenie, gdy przyjdą rozproszenia.

PROŚBA: Proś Boga o owoc tej modlitwy. Niech to będzie łaska doświadczenia mocy, którą ma Słowo Boga.

  1. Zdumienie
    Dziś czytamy w Ewangelii o tym jak Jezus naucza w synagodze w Kafarnaum. Nie wiemy co dokładnie mówił, autor nie przytacza mowy Jezusa. Wiemy za to, że słuchacze Jezusa byli pod ogromnym wrażeniem. Słowa, które mówił stanowiły nową jakość, były zupełnie inne niż nauki, których słuchali dotychczas. Spróbuj to przełożyć na swoje życie. Jak u Ciebie aktualnie wygląda słuchanie słów Jezusa na modlitwie osobistej, na Mszy świętej, w czytaniu Pisma św? Co w tych słowach Cię tak zachwyca, robi duże wrażenie? A może nie doświadczasz zachwytu jak bohaterowie dzisiejszej Ewangelii? Także to oddaj Jezusowi, rozmawiaj z Nim o tym co jest w Twoim sercu.

  2. Duch nieczysty
    W synagodze był jeden człowiek, który nie słuchał Jezusa, ale mówił do niego, a właściwie krzyczał. Człowiek opętany przez złego ducha. Stan w którym był, czyli pod władzą nieczystego ducha nie pozwalał mu słuchać z uwagą. A co Tobie przeszkadza w słuchaniu Słowa Bożego? Może grzech ciężki, niezgoda, problemy, które krzyczą w sercu? Zauważ, że Jezus uzdrawia opętanego. Tak samo chce pomóc Tobie w trudnościach, chce żebyś słyszał Jego głos. Proś Jezusa o uzdrowienie i pozwól by tego dokonał.

Oddaj Bogu na koniec modlitwy wszystko co się działo, radości, smutki, możesz dziękować, przepraszać i prosić. To co w sercu niech będzie przez Ciebie szczerze wypowiedziane jak na rozmowie z przyjacielem.

Ojcze Nasz…

+

Related posts