Scroll to top
© 2021, Theofeel

Przychodzisz teraz na spotkanie z Jezusem. Oddaj Jemu ten czas. Pozwól by to on poprowadzić Cię na modlitwie. On wie lepiej. Skup się na Nim. 

OBRAZ: Wyobraź sobie przypowieść. 10 panien z lampami wychodzą żeby spotkać pana młodego. Połowa z nich niesie w naczyniach dodatkowo oliwę. Długo czekają, aż wszystkie zmęczone zasypiają. Nareszcie przychodzi orszak weselny, lecz tylko 5 panien wchodzi na wesele, bo reszta musiała iść po oliwę. 

PROŚBA: Proś na tej modlitwie Jezusa o nawrócenie , tak żeby codzienne życie było przygotowanie do spotkania z Bogiem w Niebie. 

  1. Wyjść na spotkanie
    Panny rozsądne i głupie są najczęściej stawiane względem siebie w opozycji. Jednak są elementy, które je łączą. Przede wszystkim, wszystkie panny wyszły na spotkanie Pana młodego. Co to oznacza dla mnie i dla ciebie? One wyszły mu na spotkanie i oczekiwały na niego. To takie porównanie naszego życia, które powinno być ciągłym czekaniem aż przyjdzie Mesjasz. Pomyśl o tym, czy Ty wychodzisz na spotkanie Jezusa? Czy Twoje życie jest czekaniem na Niego.

  2. Przygotowanie
    Gdy panny były znużone przedłużającym się czekaniem, zasnęły. Wszystkie zasnęły. Dopiero gdy je obudzono, bo pan młody nadchodził, okazało się jakie jest ich przygotowanie. Te rozsądne wzięły zapas oliwy i od razu były gotowe iść z panem młodym. Nierozsądne poszły po oliwę, i dlatego nie zdążyły. Dopiero wtedy , na ostatnią chwilę zaczęły się przygotowywać, a jak się okazało, to było już za późno. To jest przypowieść i oczywistym jest, że Jezus nie chce od nas palących się lamp. Pomyśl zatem, czym jest, lub może i powinno być twoje przygotowanie na ostateczne spotkanie z Jezusem. O co Jezus spyta, czego będzie oczekiwał, co jest najważniejsze. Czy jest to w twoim życiu tylko teorią albo czeka na czasy bliżej śmierci? A może podejmujesz decyzje, wybory każdego dnia mając na uwadze wieczność?

Porozmawiaj z Jezusem o tym, co było dla ciebie ważne na tej modlitwie. Bądź zupełnie szczery. On cię zna doskonale. 

Ojcze nasz…

+

Related posts