Scroll to top
© 2021, Theofeel

Znajdź spokojny czas i miejsce na modlitwę. Przeczytaj Ewangelię. Zwróć się ku Bogu. Oddaj Jemu ten czas i owoce tej modlitwy. Niech On cię poprowadzi. 

OBRAZ: Wyobraź sobie scenę z Ewangelii. Jest bardzo plastyczna. Zobacz jak kobieta woła do Jezusa, a on jakby jej nie widział. Spójrz na twarze apostołów, są zażenowani, nie chcę żeby na nich tak przeraźliwie wołała. Wczuj się w sytuację. Możesz umieścić siebie w scenie. 

PROŚBA: O to by Bóg umocnił Twoje zaufanie i wiarę w Niego. 

  1. Powołanie
    Przyjrzyj się postawie Jezusa w dzisiejszej Ewangelii. Wydaje się na pierwszy rzut oka niezrozumiała. Przecież Jezus wiele osób uzdrawia, a na wołania kobiety kananejskiej nawet początkowo nie reaguje. Sam to wyjaśnia, że On ma głosić Królestwo Niebieskie Żydom. Do pogan roześle Apostołów po Zmartwychwstaniu. Jezus w ten sposób jest wierny swojemu powołaniu. W tym kontekście spójrz na swoje życie. Jakie jest teraz Twoje powołanie? Które zadanie uznajesz za najważniejsze? Jak je wykonujesz? Czy poświęcasz na nie najwięcej czasu, wysiłku, starań? A może „rozmieniasz się na drobne”, robiąc różne rzeczy, lecz nie to co najważniejsze? 

  2. Boży plan
    Jezus zgadza się na wolę swojego Ojca w zupełności. Wie, że zbawienie ma się rozpocząć od narodu Izraelskiego. Ufa Bogu, że Jego zamysł jest najlepszy. Nawet jeśli po ludzku wydaje się to złym pomysłem. Pomyśl, czy Ty w swoim życiu masz takie zaufanie, że plan Boga będzie lepszy? Spójrz, co Ci się nie podoba wokół Ciebie, czy jest coś co Ty byś zrobił inaczej? Jak to jest u Ciebie z zaufaniem, że Bóg wie lepiej, że on czuwa?

  3. Wiara 
    Kobieta kananejska cierpiała. Wiedziała, że Jezus może jej pomóc. Prosiła go kilka razy. Nie zrażała się odmową. Miała bardzo silną wiarę. A Ty jak silną masz wiarę? Wiesz, że tylko Bóg może CI pomóc, czy próbujesz sam sobie pomóc? Umiesz tak usilnie prosić jak ta kobieta, z pokorą i zaufaniem?

Na koniec medytacji porozmawiaj z Jezusem o tym co się działo w Twoim sercu. Mów Mu o radościach i trudnych rzeczach. Możesz być zupełnie szczery.

+

Related posts