Scroll to top
© 2021, Theofeel

Wycisz się, znajdź spokojne miejsce. Spotkanie z Panem, to bardzo ważny czas, w którym Bóg pragnie mówić do Ciebie, zapewniać Cię o swojej miłości, obdarzać łaskami, radością i pokojem. Uwierz, że to najlepszy czas dla Ciebie. 

OBRAZ: Wyobraź sobie Jezusa kroczącego po wodzie, który idzie w twoją stronę, mówi do ciebie, podaje ci swoją dłoń. 

PROŚBA: Proś o dobre owoce tej modlitwy, wiarę i zaufanie Jezusowi. 

  1. „Gdy tłum został nasycony, zaraz Jezus przynaglił uczniów, żeby wsiedli do łodzi i wyprzedzili Go na drugi brzeg, zanim odprawi tłumy. Gdy to uczynił, wyszedł sam jeden na górę, aby się modlić. Wieczór zapadł, a On sam tam przebywał. Łódź zaś była już sporo stadiów oddalona od brzegu, miotana falami, bo wiatr był przeciwny.” 

    Jezus modli się na górze. Modlitwa Jezusa to rozmowa z Ojcem. Zastanów się teraz jak wygląda twoja modlitwa? Czy mówisz do Boga, rozmawiasz z Nim , jak ze swoim tatą. Opowiadasz mu o życiu, codzienności, czy twoja relacja z Panem jest żywa? Czy powtarzając słowa modlitwy, nawet wyuczonej modlitwy kościelnej skupiasz się na jej słowach? Pomyśl teraz o tym. Czy jest coś czego ci brakuje, gdy się modlisz? Powiedź teraz o tym Jezusowi. 

  2. „Lecz o czwartej straży nocnej przyszedł do nich, krocząc po jeziorze. Uczniowie, zobaczywszy Go kroczącego po jeziorze, zlękli się myśląc, że to zjawa, i ze strachu krzyknęli. Jezus zaraz przemówił do nich: Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!”

    Jezus idzie po wodzie. Zobacz Bóg kroczy po wodzie, bo Bóg może wszystko, wystarczy jedno skinienie Jego dłoni i wszystko się zmienia, zmienia się cała perspektywa. Pomyśl teraz czy ufasz i wierzysz wszechmogącemu Bogu? To Bóg ma władzę nad całym światem – nad lądem i wodą, nad wszystkimi istotami żywymi. Zatem czy ufasz swojemu Stwórcy? 

  3. „Na to odezwał się Piotr: Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie! A On rzekł: Przyjdź! Piotr wyszedł z łodzi, i krocząc po wodzie, przyszedł do Jezusa. Lecz na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: Panie, ratuj mnie! Jezus natychmiast wyciągnął rękę i chwycił go, mówiąc: Czemu zwątpiłeś, małej wiary? Gdy wsiedli do łodzi, wiatr się uciszył. Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: Prawdziwie jesteś Synem Bożym.”

    Wróć z powrotem do obrazu. Postaw się w sytuacji Piotra. Zobacz Bóg jest z nami, mówi do nas, pozwala nam doświadczać swojej obecności, mocy i siły. Jezus daje nam swoją matkę Maryję, która rozplątuje nasze życiowe węzły. A jednak okoliczności zewnętrzne sprawiają, że ogarnia nas lęk, strach, że tracimy wiarę, zaufanie. Mimo tego czy rozumiesz i masz świadomość, że Bóg jest przy tobie zawsze, jest przy tobie, gdy ty jesteś w kryzysie, gdy wydaje ci się, że gorzej już być nie może. I pamiętaj, że zawsze możesz powiedzieć „Panie, ratuj mnie!”, a Jezus bez wahania wyciągnie do ciebie swoją dłoń. Czy to nie wspaniałe – być pod opieką kochającego Stwórcy? Pomyśl teraz o tym. 

Na koniec tej modlitwy w szczerości swego serca porozmawiaj z Jezusem, powiedź Mu o tym, co cię dotknęło, poruszyło, co najbardziej przykuło twoją uwagę. 

Ojcze nasz…

+

Related posts