Scroll to top
© 2021, Theofeel

Znajdź ciche miejsce, w którym możesz poczuć się swobodnie. Daj sobie czas na spokojne przygotowanie do otwartej i szczerej rozmowy z Przyjacielem.

OBRAZ: zobacz siebie stojącego/stojącą w tłumie, który słucha słów Jezusa. Jedni nie mogą oderwać od Niego oczu, są zachwyceni tym, co słyszą. Inni odchodzą, bo nie rozumieją przypowieści. Zobacz do której grupy Ty należysz. Czy starasz się otworzyć swoje serce, swój umysł na Słowo, czy wolisz dać za wygraną, bo to otwarcie wymaga twojego zaangażowania.

PROŚBA: o cierpliwość i otwartość w poznawaniu Słowa Bożego

  1. Wtedy odprawił tłumy i wrócił do domu. Tam przystąpili do Niego uczniowie i prosili Go: „Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście”.

    Apostołowie przebywali z Jezusem niemal bez przerwy, słuchali Jego słów, widzieli cuda, których dokonywał, byli z Nim bardzo blisko. Mimo tego nawet im trudno było zrozumieć przypowieści, dlatego poprosili o wyjaśnienie. Zastanów się nad tym jak reagujesz, gdy jakaś prawda wiary lub jakiś fragment z Pisma Świętego jest dla Ciebie niezrozumiały, przerasta Cię. Czy starasz się wówczas znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię wątpliwości, szukasz jej, pytasz? Czy wolisz zaniechać tych starań zasłaniając się brakiem czasu lub znajdując inne wymówki? Stań teraz w prawdzie i poszukaj tego co rodzi się w twoim sercu, gdy rozważasz te pytania.

  2. „Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło”.

    To zdanie stanowi jedną z przypowieści opisujących królestwo niebieskie. Tak, cała przypowieść zbudowana jest z tylko jednego zdania. Spójrz, Bóg nie wymaga od nas rozległej wiedzy, znajomości starożytnych języków, innych ponadprzeciętnych umiejętności. Pragnie jedynie zaufania, prostoty i choć odrobiny miejsca dla Niego w twoim sercu. Jakie myśli, uczucia lub pragnienia budzą się w Twoim sercu, gdy to rozważasz? Porozmawiaj o tym z Bogiem.

  3. Wszystkie trzy przypowieści, które Jezus opowiada podkreślają znaczenie cierpliwości. Możesz teraz zastanowić się nad tym czy wykazujesz ją względem siebie samego, innych ludzi oraz czy w twojej relacji z Bogiem jest na nią miejsce. Pamiętaj, nie chodzi o to byś teraz osądzał siebie, ale by bez obaw – szczerze i otwarcie – razem z Bogiem zbadał swoje serce.

Na koniec modlitwy wybierz jedną myśl, jedno poruszenie serca i jeszcze raz się nad nim pochyl, jeszcze raz rozważ je razem z Bogiem.

+

Related posts