Scroll to top
© 2021, Theofeel

„Powiedz grzesznikom, że zawsze na nich czekam, 
wsłuchuję się w tętno ich serca, 
kiedy uderzy dla mnie” (Dz. 1728).

Te słowa skierował Pan Jezus do św. s Faustyny. Kieruje je także do nas. Dla kogo bije twoje serce? Dla kogo żyjesz? Na ile twoje działania, prace, cierpienia poświęcasz Jezusowi? Warto zadać sobie te pytania.

Każdy z nas ma takie osoby z którymi dzieli się tym co ważne w naszym życiu. Kogoś kto zawsze odbierze telefon, aby posłuchać tego co mamy mu do powiedzenia, choćby nawet było to długie narzekanie, albo niepohamowana radość z tego co dzisiaj się przydarzyło. Mamy przy sobie takich ludzi. Wiele im powierzamy. To nasze przemyślenia, problemy, całe nasze wnętrze. Jeśli ktoś daje mi poczucie bezpieczeństwa i ufam mu, z łatwością się uzewnętrzniam. A ile z tego daję Panu Jezusowi? Jak dużo spędzam czasu, aby opowiedzieć mu o wszystkim?  Kiedy dzieje się coś ważnego od razu myślę o osobie, której o tym opowiem. A czy ty pomyślałaś w takiej sytuacji o Jezusie?

Św. Jan Bosko powiedział: „Bóg cię widzi i kocha” – chciałoby się do tego dodać „…i czeka”. Czeka kiedy twoje życie będzie upływać tylko dla Niego. Aby tak się stało nie trzeba zamykać się za klauzurą czy zrywać kontakty ze wszystkimi przyjaciółmi i żyć jedynie relacją z Bogiem. Skoro spotykasz go na każdym kroku, a On przychodzi często w sytuacjach, w których nie spodziewasz się Jego interwencji powierz Mu twoją codzienność. Oddaj to czym żyjesz, twoją pracę i marzenia. Warto zacząć od małych aktów np. „Jezu, oddaję Ci ten dzień, trudności, tych, z którymi dzisiaj się spotkam.”. Zacząć dzień od znaku krzyża i tak samo go zakończyć. W ciągu dnia szukać Jego obecności w drugim człowieku. A jeśli to możliwe, niech w naszych sercach powtarza się wezwanie „Jezu, ufam Tobie, Jezu, kocham Cię”.  

Życzę każdemu, żeby wsłuchując się w bicie własnego serca, mógł modlić się: „Jezu, ono bije dla Ciebie”, a każdy kolejny dzień z Bogiem potęgował pragnienie życia dla Niego i spotkania Go w wieczności.

Maria Styś

Related posts