Scroll to top
© 2021, Theofeel

Znajdź ciche miejsce, w którym możesz poczuć się swobodnie. Daj sobie czas na spokojne przygotowanie do otwartej i szczerej rozmowy z Przyjacielem.

OBRAZ: wyobraź sobie siebie samego/ siebie samą jako dziecko. Nie potrafisz ochronić się przed wszystkimi niebezpieczeństwami jakie mogą Cię spotkać, wielu rzeczy nie rozumiesz, więc o nie pytasz. Wszystko to kierujesz do najlepszego, wszechmocnego Ojca, który zna cię całą/całego oraz bardzo pragnie twojego szczęścia. W obrazie tej medytacji zobacz siebie w takiej postawie.

PROŚBA: o serce przepełnione zaufaniem do Boga

  1. „Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież bez woli Ojca waszego żaden z nich nie spadnie na ziemię. U was zaś policzone są nawet wszystkie włosy na głowie. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.”

    Pomyśl nad tym jak bardzo cenna/cenny jesteś dla Boga. W Ewangelii czytamy, że nawet włosy na naszej głowie są policzone – dla Niego jesteś niepowtarzalna/niepowtarzalny, chce być jak najbliżej Ciebie, towarzyszyć Ci zawsze. Jakie emocje budzą się w Twoim sercu kiedy uświadamiasz sobie, że masz takiego Ojca, takiego Przyjaciela? A może taka bliskość jest dla Ciebie trudna i z jakiegoś powodu budzi w Tobie negatywne emocje, nawet lęk? Porozmawiaj o tym z Bogiem, wspólnie zastanówcie się nad tym jakie uczucia odkrywasz teraz w sobie, jakie myśli się w Tobie rodzą.

  2. Jezus zaprasza nas do bliskiej i szczerej relacji z Ojcem. Przekonuje nas, że Ojciec zna nas całych – z naszymi wadami i zaletami, wie o naszych sukcesach i porażkach, we wszystkich momentach, w których sami siebie potępiliśmy On kocha nas, walczy o nas z tą samą ogromną miłością i tym samym wielkim zapałem. Wierzysz w to? Odczułaś/ odczułeś to kiedyś? Jeśli tak było, to przypomnij sobie to wydarzenie, przeżyj je jeszcze raz, opowiedz o nim Bogu. Natomiast jeśli nie potrafisz przywołać w swojej pamięci takiej sytuacji, to właśnie o tym powiedz Bogu- zastanówcie się wspólnie nad tym dlaczego nie dostrzegasz Jego opieki, tego jak z miłością działa w twoim życiu.

  3. ”Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie ”

    Te słowa dla niektórych mogą zabrzmieć nawet groźnie. Ale pochylmy się nad nimi w odniesieniu do zwykłej codzienności. Czy zdarzyło Ci się kiedyś zawieść na kimś? Pewnie tak. Pamiętasz jak się wtedy czułaś/ czułeś? Zdarzają nam się czasem w życiu takie sytuacje, takie potknięcia, takie grzechy, po których mamy poczucie, że tak bardzo zawiedliśmy Boga, że miarka się przebrała, więc nie mamy prawa prosić Go o przebaczenie.

    Zastanów się teraz czy masz w sercu takie obszary, czy budzą się w tobie czasem takie myśli, iż pomiędzy tobą, a Bogiem stoi coś tak wielkiego (np. powracający grzech, trudna historia życia), że nawet On nie może tego pokonać. Otwórz się na to co Bóg ma Ci do powiedzenia kiedy szczerze przedstawiasz Mu tak trudne dla ciebie rozterki. Pamiętaj, że On przychodzi, żeby zawalczyć o Waszą relację, On ciągle ciebie szuka.

Na koniec modlitwy wybierz jedną myśl, jedno poruszenie serca i jeszcze raz się nad nim pochyl, jeszcze raz rozważ je razem z Bogiem.

Ojcze nasz…

+

Related posts