Scroll to top
© 2021, Theofeel

Wycisz się, uspokój, odstaw na bok wszystkie myśli, sprawy, a może i problemy dnia codziennego. To jest czas tylko dla Jezusa i dla Ciebie. Czas bardzo ważny, czas święty. Nie pozwól, aby cokolwiek czy ktokolwiek przeszkadzał Ci w modlitwie, w czasie kiedy przychodzisz do swojego Stwórcy. Tu i teraz możesz się zregenerować, odzyskać siły, nabrać dystansu, na nowo uświadomić sobie, co jest tak naprawdę ważne. Zadbaj o ciszę wokół.

OBRAZ: Wyobraź sobie scenę w której Jezus rozmawia ze swoimi uczniami, jak opowiada im, że to On jest drogą, prawdą i życiem.

PROŚBA: Proś o łaskę zauważenia każdego Bożego cudu.

  1. Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę». Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście».

    Jezus nie zostawia swoich uczniów w niepewności. Wyjaśnia im, dokąd odchodzi, pociesza ich, że rozłąka nie jest ostateczna i na zawsze. Zaufajcie Mi i zawierzcie ojcu. Ani Ja, ani mój Ojciec nie zostawimy was w niepewności. Jezus nie odchodzi na zawsze, ale powróci. Oczekiwanie powrotu Jezusa, Jego powtórnego przyjścia jest podstawową prawdą Objawienia. Kościół od samego początku żyje w napięciu pomiędzy pierwszym a drugim przyjściem Jezusa. Jezus nie tylko mówi, ze odchodzi do domu Ojca, ale wskazuje drogę do Niego: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Kimkolwiek by człowiek był, wszystko jedno, gdzie by żył, żyje i żyć będzie – prawdę, życie i zbawienie może znaleźć wyłącznie w Jezusie, czy o tym wie, czy nie.

  2. Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie widzi, widzi także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: „Pokaż nam Ojca”? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. To Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła!

    W dalszym ciągu Jezus mówi o swojej jedności z Ojcem. Pełne zaufanie i miłość pozwalają poznać: że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Ale uczniom tego właśnie brakuje, jak to wynika z rozmowy Jezusa z Filipem. Jeżeli was moje słowa nie przekonują, to wierzcie przynajmniej moim dziełom, których dokonuje we Mnie i przeze Mnie Ojciec. One są wystarczająco jasne i przekonujące. Przypomnij sobie wszelkie cuda jakie wydarzyły się w twoim życiu, pomyślne zwroty akcji. Czy dostrzegasz w nich Boże działanie? Dziękuj za nie.

  3. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, a nawet większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca».

    Jezus położył fundament i kończy zasiew. Teraz rozpoczyna się rozbudowa, wzrastanie, zbliżają się żniwa. Jezus kieruje swój wzrok ku przyszłości: „Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni” – w tym sensie, że rozniosą oni Jego Ewangelię po całym świecie. A czy ty roznosisz Ewangelię? Czy mówisz innym o Jezusie, o Jego miłości, o tym jak może przemienić życie każdego z nas?

Na koniec porozmawiaj z Jezusem o tym, czego doświadczyłeś w czasie tej modlitwy.

Zakończ odmawiając „Ojcze nasz”.

+

Related posts