Scroll to top
© 2021, Theofeel

Dziś niedziela. Znajdź czas na dłuższe spotkanie z Bogiem. Oddaj teraz swój czas Jemu, On najlepiej poprowadzi Wasze spotkanie. Niech to będzie czas zgodny z wolą Bożą.

OBRAZ: Wyobraź sobie małe dziecko, niemowlę. Zobacz jak się uśmiecha do swoich rodziców, jak jest powodem radości całej rodziny. Widać, że jest beztroskie, nie martwi się o to, czy mama na czas zmieni pieluszkę i nakarmi, czy tata ma dobrą pracę. A niczego temu dziecku nie brakuje. Jest w pełni szczęśliwe.

PROŚBA: Proś Boga o coraz większe zaufanie Jego opiece, Jego Opatrzności.

  1. W dzisiejszym Słowie Bożym Jezus mówi, że nie można służyć Bogu i mamonie. Popatrz na ostatni czas, np. tydzień czy miesiąc swojego życia. Przypatrz się wyborom, decyzjom, które podjąłeś. Dlaczego postąpiłeś akurat w ten sposób? Czy to ze względu na Boga, na Jego miłość? A może kierowałeś się strachem, chciwością, chęcią zdobycia czyjegoś uznania? Innymi słowy, zastanów się komu tak naprawdę służysz Bogu, czy mamonie.
  2. Jezus podaje nam dziś wiele uwag, zadaje wiele pytań w tej Ewangelii. Zwróć uwagę na to: czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Pomyśl, co uważasz za najważniejsze w życiu, w Twoim życiu? Co jest dla Ciebie priorytetem? Przypatrz się temu, na co w życiu poświęcasz najwięcej czasu, energii, wkładu? Czy właśnie na to, co uważasz na najważniejsze? Czy to, co robisz pokrywa się z tym co myślisz; czy nie do końca? Jeśli nie, to czemu tak się dzieje?
  3. ”Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie.” Bóg wie, że potrzebujemy dachu nad głową, ubrań, pożywienia, leków, odpoczynku, … i wielu inny rzeczy. Przecież On sam nas stworzył, wie doskonale jak funkcjonujemy, lepiej niż my sami. W dodatku widzi dalej niż my, może lepiej zaplanować. Zatrzymaj się nad tym. Oddaj Bogu wszystkie swoje potrzeby, troski i zmartwienia. Oddaj Mu i zaufaj. Próbuj zaufać. Proś Go o to zaufanie.

Porozmawiaj z Jezusem o swojej dzisiejszej modlitwie. Mów mu, co było dla Ciebie ważne. Jeśli był to czas trudny, pełen rozproszeń, też mu o tym powiedz. Bądź zupełnie szczery.

+

Related posts