Scroll to top
© 2021, Theofeel

Uspokój swoje myśli, zajmij wygodną pozycję. To jest Twój czas sam na sam z Bogiem. Pozwól, żeby to On cię prowadził, zawierz Jemu uczucia, myśli wolę. Niech cała modlitwa, wszystko co się będzie działo, będzie na Jego chwałę.

OBRAZ: Wyobraź sobie tłum ludzi mocno chcących słucha Jezusa. Zobacz, jak On idzie na górę i mówi tak wyjątkowe słowa. Zobacz siebie jak siedzisz wśród ludzi, co czujesz?

PROŚBA: Proś o owoc tej modlitwy, o łaskę duchowego rozwoju według zamysłu Bożego.

  1. Czytamy dziś wyjątkową Ewangelię, tzw. Kazanie na górze. Jezus przekazuje nam 8 błogosławieństw. Jest to taki „program życiowy” dla chrześcijan. W tych słowach mocno widać, jak Bóg identyfikuje się z każdym człowiekiem, który czegoś pragnie, czegoś mu brakuje. Pomyśl teraz, które z tych błogosławieństw jest ci najbliższe, najbardziej Cię dotyka. Dlaczego akurat to?
  2. Przyjrzyj się obietnicom związanym z błogosławieństwami. Pierwsza i ostatnia wprost mówią o Królestwie Bożym. Pozostałe są charakterystyką tego Królestwa. Zgodnie ze słowami Jezusa, ten kto postępuje według tych błogosławieństw osiąga Królestwo Boże. Dzieje się to już tu na ziemi w pewnym stopniu. Pomyśl o tym, czy dostrzegasz Boże Królestwo w Twoim życiu? Jeśli tak, to gdzie? Jeśli nie widzisz tego, proś Boga o światło. Uświadom też sobie, że to co jest na ziemi to tylko namiastka. W Niebie będzie pełnia Jego Królestwa.
  3. Jezus wymienia 8 błogosławieństw, to jest Jego nauka skierowana dzisiaj do uczniów. Już dziś myślałeś o tym błogosławieństwie, które jest CI najbliższe. W życiu ucznia Chrystusa konieczny jest rozwój. Pytaj Jezusa o to, do czego cię dziś zaprasza. Które błogosławieństwo ci dziś proponuje, żeby się nad nim pochylić i starać się tak żyć? Jak to możesz zrobić?

Na koniec medytacji daj sobie czas, żeby szczerze porozmawiać z Jezusem o Twoich myślach, odczuciach, pragnieniach. Mów Mu wszystko co nosisz w sercu.

Ojcze Nasz…

+

Related posts