Scroll to top
© 2021, Theofeel

Odnoszę wrażenie, że ludzie mają coraz mniej zaufania. Tak ogólnie, zaufania do rodziny, przyjaciół. Coraz mniej dzielimy się naszymi problemami. Wolimy zamknąć się w świecie swoich własnych trosk i je przeżywać. Znając własne odczucia kiedy ktoś z moich bliskich postępuje w ten sposób, wiem, że to trudne, a nawet przykre, jeśli ktoś zmaga się z trudnościami, o których nie chce mówić ludziom, dla których jest ważny.

Gorzej, jeśli nie umiemy zaufać Panu Bogu. Wynika to może z przekonania, że świetnie damy sobie radę sami, a bazując na tym przekonaniu bardzo często zawodzimy się na sobie. Chcemy wszystko układać po swojemu chociaż to Pan Bóg ma najlepszy plan na nasze życie. Zupełnie Go pomijamy, nawet jeśli żyjemy z tą świadomością, że On może wszystko najlepiej poukładać.

Nie potrafimy zaufać Bogu, bo gdzieś, na dnie serca człowieka jest obawa, że gdy On przejmie kontrolę nad naszym życiem (czego życzę każdemu, a przede wszystkim sobie) to wywróci je do góry nogami. Mianowicie, oddali od nas to, do czego się przywiązaliśmy. Np.: przez częste, a nawet chorobliwe korzystanie z telefonu mamy mniej czasu na modlitwę, ale ciężko prosić Go, aby nam w tym pomógł, zabrał od nas tę przeszkodę, bo w zasadzie Facebook, Snapchat itp. są nam nieustannie “potrzebne”. Obawiamy się, że Bóg postawi nas w zupełnie innej rzeczywistości od tej, którą znamy. I znowu – “Panie Boże, wiem, że masz dla mnie super plan, najlepiej poskładasz wszystkie kawałki mojego życia, ale trochę się cykam, więc udam, że poradzę sobie sam.”

Co jeszcze utrudnia Ci pełne zaufanie Bogu o zdanie się na Jego plan? Pomyśl o takich miejscach w Twojej duszy, które zna tylko On. Może to właśnie te zranienia? Warto przypominać się Panu Bogu i mówić Mu o tym, że nie bardzo potrafimy zdać się na Niego. Wiem dobrze z własnego życia, że jeśli chcemy, aby Pan Bóg zadziałał warto Mu o tym powiedzieć :), bo choć dobrze zna nasze problemy, czeka również na naszą inicjatywę. W końcu, stworzył nas sam, ułożył idealny plan na nasze życie – również sam, ale nie może nas zbawić bez nas.

Niech to doskonalsze zaufanie Bogu, zdanie się na Jego plan, będzie środkiem do naszego zbawienia.

Maria Styś

Related posts