Scroll to top
© 2021, Theofeel

Stań przed Bogiem. Teraz uświadom sobie gdzie jesteś, co cię otacza. Zwróć się do Boga. Proś Go, aby wszystkie twoje zamiary, decyzje i czyny były skierowane w czysty sposób ku Jego większej chwale.

OBRAZ: Wyobraź sobie kochającego rodzica, mamę lub tatę, które błogosławi swoje dziecko, czyniąc mu znak na czole. Może sam pamiętasz taką scenę ze swojego dzieciństwa, przywołaj ją na myśl. Lub jeśli wolisz, zobacz kapłana, który błogosławi ludzi.

PROŚBA: Proś o błogosławieństwo Boga na rozpoczynający się rok.

  1. Czytamy dziś o tym, że Aaron dostaje polecenie od samego Boga, żeby błogosławił Izraelitów. On był kapłanem; podobnie dziś jednym z zadań kapłanów, księży jest błogosławienie ludzi. Słowo Boże tłumaczy czym jest błogosławieństwo. Jest to znak dobroci Boga, modlitwa, aby obdarzył człowieka swoją łaską, pokojem, przychylnością. Właśnie dzisiaj to chce Bóg ci powiedzieć. Zapewnia Cię o swoim błogosławieństwie. On chce Twojego dobra, zawsze. Potrafisz o dostrzec w Twoim życiu? Co konkretnie jest dla Ciebie oznaką Bożego błogosławieństwa? Jeśli tego nie widzisz, proś Boga o taką łaskę.

  2. Bóg daje swoje błogosławieństwo Izraelitom przez Aarona, który jest człowiekiem. Zauważ, że dając swoje polecenie, robi to bez wyjątków. Błogosławieństwo ma dotyczyć każdego, dobrego i złego człowieka. Ty także możesz innym błogosławić poprzez dobre słowo, życzenie, modlitwę. I, podobnie jak Bóg, powinieneś błogosławić wszystkich, bez wyjątku. Tych, których kochasz i lubisz, na równi z tymi osobami, które cię skrzywdziły czy są negatywnie nastawione. Spróbuj stanąć w prawdzie przez Jezusem i popatrz jak to u Ciebie wygląda. Bierzesz na serio polecenie Boga? Uznajesz, że twoje słowa mogą być modlitwą za innych, że możesz w tak prosty sposób uczynić dobro, przybliżyć innych ludzi do Boga błogosławiąc ich?

Na koniec medytacji porozmawiaj z Jezusem o wszystkim. O tym, co Cię cieszy lub martwi. Możesz być zupełnie szczery, o nic się nie bój.

Ojcze nasz

+

Related posts