Scroll to top
© 2021, Theofeel

Znajdź spokojny czas na rozmowę z Bogiem. Przyjdź do Niego w szczerości, ze wszystkim co masz w sercu. Proś, aby ten czas należał do Niego – aby to On cię prowadził w tej modlitwie.

OBRAZ: Pomocą w tej medytacji niech będzie wyobrażenie Boga, który jest blisko ciebie w sytuacjach dnia codziennego. Spróbuj spojrzeć na dzisiejszy dzień, wyobrażając sobie, że Jezus był przy tobie w całym tym czasie.

PROŚBA: W tej modlitwie proś szczególnie o doświadczenie bliskości Boga. Proś, abyś mógł tego DOŚWIADCZYĆ – nie tylko na poziomie rozumu, ale przede wszystkim serca.

  1. „Pan przemówił do Achaza tymi słowami: Proś dla siebie o znak od Pana, Boga twego.”

    Achaz był człowiekiem, który ufał przede wszystkim sobie i swoim działaniom. Nie wierzył, że może otrzymać pomoc od Boga – bał się zaryzykować wejście w taką relację z Nim, w której mogłoby się okazać, że Bóg naprawdę działa. Jezus chce być obecny w twoim życiu – nie jako idea, nie jako postać historyczna, ale jako ktoś, kto przeżywa razem z tobą codzienność. Każdego dnia przemawia do ciebie i każdego dnia daje ci wiele znaków swojej miłości i obecności. Czy w to wierzysz? Czy uważasz, że takie rzeczy zarezerwowane są dla osób bardziej wierzących, mistyków czy świętych? Poproś Jezusa, aby pokazał ci, w jaki sposób przychodzi do ciebie w twojej codzienność. Jeśli nie jesteś w stanie zauważyć Jego obecności w swoim życiu, nie bój się prosić Go o to, by dał ci znak.

  2. „Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel”

    Imię „Emmanuel” oznacza „Pan z nami” – każdy z nas słyszał to pewnie wiele razy, ale spróbuj spojrzeć na to w taki sposób, żeby to było dla ciebie świeże i nowe. PAN Z NAMI. Z tobą i ze mną. Spróbuj popatrzeć na życie Jezusa – pomyśl o kilku scenach z Biblii, które są ci szczególnie bliskie. Czy widzisz w jaki sposób dzięki obecności Jezusa zmieniało się życie osób, które spotykał. Dostrzegasz, że przez Jego słowa i czyny Bóg pokazywał: „Jestem z tobą, człowieku. Jestem z tobą, kochane dziecko i niosę ci wybawienie”? Spróbuj spojrzeć również na swoje życie. Jakie owoce pojawiają się w nim wraz z obecnością Jezusa? Czy czujesz, że faktycznie Bóg jest z tobą w twoich radościach i problemach? Do jakiej przestrzeni w swoim życiu chciałbyś Go jeszcze zaprosić? A w jakie miejsca od dawna Go nie wpuszczasz?…

  3. Emmanuel – Bóg z nami. Tak o Jezusie mówi anioł w scenie zwiastowania. Twoje imię również zostało wypowiedziane z miłością i czułością, gdy Bóg zapragnął, abyś pojawił się na świecie. Spróbuj wyobrazić sobie Jezusa, który zwraca się do ciebie po imieniu. W jaki sposób do ciebie przemawia? Jak ty sam czujesz się, słysząc swoje imię wypowiedziane przez Niego? Spróbuj przez chwilę trwać przed Jezusem w milczeniu, a potem zwróć się również do Niego po imieniu. Być może będziesz chciał wypowiedzieć po prostu imię „Jezus”. Może będzie to „Emmanuel”? A może Jezus jest dla ciebie Przyjacielem, Zbawicielem, Miłością? Poszukaj w swoim sercu określenia, które dzisiaj najbardziej cię porusza, a potem daj sobie czas na to, żeby trwać przed Nim w uwielbieniu.

Na koniec porozmawiaj z Jezusem o wszystkim, co działo się w czasie tej modlitwy.

Zakończ odmawiając „Chwała Ojcu”

+

Related posts